«Ми перебуваємо на початку нової ери»: Салліван пояснив, чому він оптимістично налаштований щодо майбутнього

Поділитися
«Ми перебуваємо на початку нової ери»: Салліван пояснив, чому він оптимістично налаштований щодо майбутнього © Скріншот Youtube
«Я залишаюся оптимістом щодо стратегічної конкуренції в епоху взаємозалежності», заявив радник президента США з нацбезпеки

16 січня радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван виступив зі спеціальним посланням на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, в якому заявив, що світ «перебуває на початку нової ери». Радник президента пояснив, яку стратегію сповідують зараз Штати й чому надають перевагу під час вирішення конфліктних питань. 

«Після падіння Берлінської стіни, протягом приблизно чверті століття, найбільші світові держави, здається, об'єдналися навколо єдиної концепції міжнародної роботи. Ми інтегрували колишніх конкурентів у наші міжнародні економічні інституції, і ми вважаємо, що це прискорить і закріпить це зближення сьогодні. Ми перебуваємо на початку нової ери. Великі держави є набагато більш взаємозалежними, ніж будь-коли в історії, але ми також перебуваємо в жорсткій конкуренції щодо бачення майбутнього світу», – сказав Салліван під час виступу у Давосі

За його словами, США бачать нову епоху як «епоху руйнівних змін». Вони можуть бути позитивними, оскільки країни знаходять нові шляхи використання технологій, які сприяють розвитку і поглибленню зв'язків, але «небезпечні гравці випробовують межі». 

«Чому я оптиміст. По-перше, чим більше інші намагаються підірвати міжнародні системи насильством і примусом, тим більше це зближує наших союзників і партнерів. Це парадокс… По-друге, коли йдеться про світову політику, людей на цій планеті набагато більше цікавить, чи покращиться їхнє життя в результаті реалізації чиїхось імперських амбіцій або імперського проекту. Тож доки ми продовжуємо зосереджуватися на створенні глобальної ціннісної пропозиції, яка забезпечить масштабність … наша модель залишатиметься набагато привабливішою глобальною грою, ніж конфронтація, пригноблення, примус чи залякування», – пояснив радник Джо Байдена з нацбезпеки. 

Наведемо деякі тези Саллівана з його спеціального послання.

  • «Я від початку виходив з глибокого переконання, що ми не приречені повторювати минуле, а перехід з однієї сфери в іншу пов'язаний з обов'язком і можливістю робити більш мудрий вибір. І це перед обличчям неприхованої агресії». 
  • «Під керівництвом президента Байдена ми не замикаємося в собі і не згуртовуємо глобальну відповідь, щоб дати відсіч. Ми проводимо інтенсивну і проактивну дипломатію для управління нашими найбільш важливими відносинами». 
  • «Ми інвестуємо в джерела нашої власної національної сили. Ми не відвертаємось від міжнародної економіки, адаптуючи її до викликів сьогодення і майбутнього, і активно конкуруємо – щоб сформувати майбутнє міжнародної системи. … Саме тому я залишаюся оптимістом щодо стратегічної конкуренції в епоху взаємозалежності». 
  • «Зараз ми маємо справу з розгортанням кризи в Україні та на Близькому Сході, вона також завдає шкоди критично важливим відносинам у всьому світі, і жодні з них не є більш важливими, ніж відносини між Сполученими Штатами та Китаєм».

  • «Сполучені Штати конкурують з Китаєм у багатьох вимірах, і ми не приховуємо цього. Ми не прагнемо конфронтації чи конфлікту, ми прагнемо відповідально керувати цією конкуренцією, посилюючи дипломатію, щоб зменшити ризик прорахунків». 
  • «Ми відновили нашу власну промислову та інноваційну базу за допомогою історичного законодавства, намагаючись протистояти недобросовісній економічній практиці Пекіна». 
  • «Ми активізували наші альянси і партнерства в Індо-Тихоокеанському регіоні і Європі, що кілька років тому було відверто немислимо». 
  • «Весь цей час ми були прозорими і прямолінійними в своїх цілеспрямованих і вузькоспеціалізованих кроках. Ми вжили заходів для захисту критично важливих технологій, тому що технологічна конкуренція є глобальною у взаємозалежному світі. Існує ризик, що вона може сприяти ширшій тенденції до дезінтеграції. Саме тому ми працюємо над тим, щоб об'єднати зусилля країн і компаній для встановлення високих стандартів для нових технологій і забезпечення надійного вільного потоку даних». 

  • «Сьогодні військова перевага залежить від доступу до критично важливих технологій. Деякі з них є комерційними і подвійного призначення, як, наприклад, передові напівпровідники. Простіше кажучи, наші стратегічні конкуренти не повинні мати можливості використовувати американські технології для підриву нашої національної безпеки або безпеки наших партнерів-союзників».
  • «Ці індивідуальні заходи не є технологічною блокадою. Вони не спрямовані на це і фактично не обмежують ширші торгівельні інвестиції. І фактично в нашому правилі щодо напівпровідників, яке ми запровадили лише кілька місяців тому, у жовтні минулого року, існує широке виключення для комерційних мікросхем, тих, які можуть допомогти нашому економічному прогресу». 
  • «Наша мета – забезпечити, щоб наступне покоління технологій працювало на нашу безпеку і демократію, а не проти них».
  • «Ми можемо зруйнувати світовий економічний порядок і наші альянси, але реальність така, що країни по всьому світу хочуть слідувати формулі, яку ми розробили, і ми хочемо допомогти їм у цьому. Ми робимо сміливі інвестиції, будуємо високоякісну інфраструктуру, розширюємо можливості виробництв, які борються зі зміною клімату, і ми також зосереджені на тому, щоб наш підхід працював для всіх, включаючи країни з ринками, що формуються, та країни, що розвиваються». 

  • «Ми також лідируємо в реформуванні багатосторонніх банків розвитку, щоб надати країнам можливість інвестувати у своє майбутнє, в тому числі країнам з середнім рівнем доходу, які прагнуть отримати доступ до дешевого фінансування, яке їм необхідне». 
  • «Наша фундаментальна думка полягає в тому, що міжнародна економічна політика повинна бути спрямована на вирішення проблем сьогодення (а не проблем 50-річної давнини): підвищення стійкості наших ланцюгів поставок, мобілізацію інвестицій, масові інвестиції для ефективного переходу до чистої енергії, забезпечення довіри, прозорості та цифрових інновацій, боротьбу з корупцією та просування торговельної політики, яка ставить на чільне місце права та добробут людей».
  • «У світовій політиці немає нічого неминучого. Ми керуємо власним вибором. Тож саме від нас залежить, чи зможемо ми викликати в собі відданість почуттю спільної мети, щоб зробити правильний вибір і сформувати майбутнє на благо наших співгромадян і прийдешніх поколінь».

Нагадаємо, Bloomberg повідомив, що Салліван, під час розмови з українським президентом Володимиром Зеленським у Давосі, попередить його, що Білий дім хоче, аби Україна змінила стратегію боротьби з російськими військами, перейшовши від нападу до оборони. Раніше агентство зазначило, що у США вимагатимуть від Зеленського «чіткішого плану боротьби» з російським вторгненням.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі