США та ЕС повинні зосередитись на великій п’ятірці рідкоземельних матеріалів України, щоб обігнати Китай – Давос

Поділитися
США та ЕС повинні зосередитись на великій п’ятірці рідкоземельних матеріалів України, щоб обігнати Китай – Давос © Скріншот Youtube
Наразі є проблема не лише з видобутком, а й з оцінкою покладів. 

У швейцарському Давосі стартував 54-й Світовий економічний форум. До кінця тижня (19 січня) учасники із понад 60 глав держав візьмуть участь у більш ніж 200 запланованих дебатах.

Сьогодні, крім іншого, відбулася платформа щодо рідкісноземельних матеріалів України.

«Скільки наразі є запаси? Скільки це коштує? Стільки потрібно інвестицій?...», - були запитання на адресу представників України.

Натомість українські представники зазначили: «Україна має найбільші поклади в Європі… Ресурси величезні… Важко оцінити масштаб – приблизно від 4 до 12 трлн доларів. Однак більшість ресурсів наразі в східній частині країни, які більше страждають від війни… Критично важливі сировинні матеріали необхідні для відбудови, стрибку України і для інтеграції в Євросоюз, зміцнення відносин з США, Японією…», - сказав Андрій Коватаруа з Інституту Близького Сходу.  

На питання чому такий розбіг в цифрах українські представники відповіли: «Розвідка почалась декілька років тому. Наразі ще складно оцінити поклади… В майбутньому будуть більш точні оцінки».  

Серед головних ресурси названі такі: літій, берилій, графіт, калій, титан. Є також поклади урану і згадувалась нафта.

Один іх учасників зазначив: «Великі п’ятірка мінералів, поклади яких не оцінені… Країни США, ЕС Японія повинні розвивати ці напрямки, щоб обігнати Китай».

Нагадаємо, ще в 2021 році Україна входила до десятка провідних видобувачів титанових руд, залізної руди та каоліну, марганцю, цирконію, графіту. Маємо також поклади літію, берилію, рідкоземельних елементів, нікелю, вольфраму, кобальту.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі