Комітет у закордонних справах Палати представників США у вівторок, 16 травня, підтримав проект резолюції H.Res.81 «Про заклик до президента підтримати створення Спеціального трибуналу для покарання злочину агресії проти України». Про це повідомив автор документа конгресмен Білл Кітинг.
«Цей Спеціальний трибунал є відсутньою ланкою в розслідуванні російських воєнних злочинів і необхідним кроком для притягнення Росії до відповідальності за її дії», - написав Кітинг у Twitter.
«Сьогодні ми стали на крок ближче до справедливості для України Мій законопроект про офіційну підтримку створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії в Україні підтримали у Комітеті у закордонних справах», - йдеться у дописі.
Today, we are one step closer to justice for Ukraine. My bill to formally support the creation of a Special Tribunal for the Crime of Aggression in Ukraine passed in the Foreign Affairs Committee.
— Congressman Bill Keating (@USRepKeating) May 16, 2023
«Палата представників найрішучішим чином засуджує повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну, підтримує народ України в його боротьбі за свободу, незалежність і демократію, підкреслює суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів та вважає, що існують вагомі докази того, що окремі лідери Російської Федерації винні у скоєнні злочину агресії проти України, і це вимагає належного рішення міжнародного співтовариства», - йдеться у тексті резолюції.
Також резолюція визнає необхідність створення Спеціального трибуналу та закликає президента США вжити всіх можливих заходів для підтримки створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії проти України. Резолюцію Кітинг вніс на розгляд Палати представників 31 січня 2023 року.
Тепер документ відправлять на загальне голосування Палати представників.
Раніше повідомлялося, що понад 30 країн приєдналися до кооперації щодо створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. У США наголошували, що такий Спецтрибунал має запрацювати до літа 2023 року.
Україна очікує на підтримку відповідної резолюції Генасамблеї ООН, щоб створити такий Спецтрибунал та скласти списки.