Колишній державний секретар США Майк Помпео заявив, що президент України Володимир Зеленський мав «дуже різні» зустрічі з колишнім президентом Трампом та його конкуренткою на виборах президента США, віцепрезиденткою Камалою Гарріс.
«В одному випадку він зустрічався з віцепрезиденткою, яка при владі, коли десятки тисяч людей Зеленського в Україні були вбиті», – сказав Помпео про зустріч Зеленського з віцепрезиденткою Гарріс в ефірі Fox News.
«А інший президент стримував Владіміра Путіна упродовж чотирьох років», – додав він про Трампа.
Помпео підкреслив, що за часів адміністрації Трампа Сполучені Штати були більш сильними, а колишній президент був здатний «стримувати» російського диктатора, незважаючи на «російську містифікацію».
«Сполучені Штати Америки були сильними, ми були здатні стримувати Владіміра Путіна, незважаючи на те, що CNN і The Washington Post говорили про президента Трампа як про маріонетку Росії», – сказав Помпео.
Колишній державний секретар додав, що з Трампом на посаді президента буде менше ризиків на Близькому Сході та в Європі, і що республіканська адміністрація протистоятиме Комуністичній партії Китаю та захищатиме кордони.
«З президентом Трампом на посаді ми досягнемо миру. Ми отримаємо хороший результат для українського народу, і Владімір Путін припинить агресію», – спрогнозував Помпео.
У п'ятницю Дональд Трамп зустрівся із Зеленським у Трамп-тауері в Нью-Йорку і назвав відносини з українським лідером «дуже хорошими».
Напередодні, попри попередні наміри, Трамп відмовився від зустрічі із українським президентом, а під час виборчих мітингів зробив низку різких випадів убік Зеленського.
Зокрема, Трамп заявив, що Зеленський зацікавлений у перемозі демократів, звинуватив його у відмові укладати угоду з Москвою, «вициганюванні у США мільярдів доларів» та у тому, що український президент «робить брудні маленькі випади» в його бік.
У свою чергу, законодавці від Республіканської партії звинуватили українську команду, зокрема посла України у США Оксану Маркарову, у «втручанні в американські вибори» через візит Зеленського на збройовий завод, під час якого його супроводжували лише представники Демократичної партії. У Білому домі заперечили будь-яке втручання та політичну складову.
Під час дебатів із Камалою Гарріс кандидат-республіканець відмовився сказати, що хоче, щоб Україна перемогла Росію у війні.
У липні в статті для WSJ Майк Помпео спростував закиди про те, що Трамп підтримує капітуляцію України розповів, як міг би виглядати план експрезидента щодо України у разі обрання вдруге.
Про те, що насправді ховається за нападками республіканців і що має робити офіційний Київ у цій ситуації, читайте в статті Петра Герасименка «Як і чому Зеленський потрапив у пастку в США».