Глава Мінфіну США назвала центральний елемент стратегії Вашингтона щодо санкцій проти РФ

Поділитися
Глава Мінфіну США назвала центральний елемент стратегії Вашингтона щодо санкцій проти РФ © qz
Зокрема, йдеться про тристоронній підхід у боротьбі з обходом запроваджених обмежень.

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що Вашингтон має намір боротися зі спробами Росії обійти санкції, запроваджені Штатами та союзниками після вторгнення РФ в Україну. Про це повідомляє Bloomberg.

«Оскільки ці санкції мають вплив, Росія намагається їх обійти. Цього року центральним елементом нашої стратегії є подальші дії, спрямовані на те, щоб зірвати спроби Росії обійти наші санкції», - сказала Єллен.

Вона перебуває в Японії на зустрічі з міністрами фінансів і очільниками центральних банків країн G7, де має намір підштовхнути союзників до посилення санкційного режиму.

Єллен окреслила тристоронній підхід, спрямований на поліпшення обміну інформацією між країнами, які запровадили санкції, тиск на компанії та юрисдикції, які дозволяють або сприяють ухиленню від обмежень, а також перекриття конкретних каналів, що використовуються РФ для оснащення і фінансування своїх військових.

Вона не згадала про запровадження санкцій проти країн, які допомагають Росії ухилятися від санкцій. Міністерство фінансів США цього року посилило попередження компаніям щодо транзакцій, які можуть допомогти Росії уникнути західних обмежень.

ЄС також обговорює нові механізми, спрямовані на треті країни, які, на його думку, роблять недостатньо для того, щоб перешкодити Росії купувати заборонені товари.

Поставки до РФ таких товарів, як напівпровідники, інтегральні схеми та інші технології, різко зросли з таких країн, як Казахстан, Об'єднані Арабські Емірати, Туреччина і Китай.

Єллен також привітала запроваджене США обмеження цін на російську нафту, яке в поєднанні з санкціями ЄС допомогло знизити доходи РФ від експорту нафти, не порушивши при цьому глобальних поставок.

Вона не сказала про необхідність посилення контролю за дотриманням цієї програми, попри повідомлення про те, що в Азії, ймовірно, були порушення цінових обмежень.

Обмеження цін на нафту РФ діє в поєднанні з правилом, яке забороняє компаніям з країн G7 та ЄС надавати послуги для підтримки морських перевезень російської нафти. Постачальники послуг звільняються від цієї заборони, якщо ціна нафти не перевищує верхню межу, яка наразі встановлена на рівні 60 доларів за барель.

Єллен сказала, що сподівається обговорити зі своїми колегами по G7 новий набір можливих обмежень на інвестиції в Китай, які адміністрація президента США Джо Байдена обмірковувала протягом деякого часу.

«Ми готові обговорити це з нашими партнерами. Очевидно, що найбільш ефективними будуть скоординовані дії групи країн-однодумців і згода, що це корисний підхід», - сказала Єллен.

Вона додала, що обмеження будуть «вузькоспеціалізованими і націленими на технології, які мають чіткий вплив на національну безпеку».

У своєму виступі Єллен також підтримала стратегію, яка обмежить залежність США та їхніх союзників від Китаю щодо критично важливих товарів і матеріалів шляхом переміщення ланцюгів поставок до країн, які вважаються більш надійними. Вона підкреслила, що ця стратегія може принести користь країнам, що розвиваються.

«Ми також вважаємо, що наші зусилля з диверсифікації ланцюгів поставок можуть відкрити більше торговельних та інвестиційних можливостей для країн, що розвиваються, які традиційно мали лише обмежену присутність у глобальних ланцюгах поставок», - додала вона.

Єллен та її помічники представили цю ідею таким країнам, як Індія, Індонезія та В'єтнам, які можуть отримати вигоду, якщо розвинені країни перемістять ланцюги поставок із Китаю.

Серед своїх основних пріоритетів на зустрічах у Японії Єллен назвала заходи, спрямовані на зниження інфляції, підтримку економічного зростання та пом'якшення впливу зовнішніх викликів, а також зміцнення економічної стійкості та безпеки.

Раніше повідомлялося, що країни ЄС почали обговорення запропонованих нових санкцій проти РФ. Новий пакет обмежень, ймовірно, буде спрямований проти китайських та іранських компаній, а також дозволить обмежити експорт до третіх країн у разі порушення наявних торговельних обмежень.

Кожен ввезений у РФ китайський або американський чип і напівпровідник, кожна поставлена в країну-агресорку пральна машина означають, що в росіян з'явилася ракета, яка може вбити українську дитину, і високотехнологічна начинка у гвинтокрила або танка, які вбиватимуть наших солдатів. Але що роблять Київ та його західні партнери, аби не допустити ввезення до РФ високотехнологічної продукції? Про це – у статті Володимира Кравченка "Забити наглухо чорний хід: як заборонити Росії обходити санкції".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі