У США відбулася чергова подія президентської кампанії 2024 року - другі дебати потенційних кандидатів від Республіканської партії. Колишній президент США Дональд Трамп знову пропустив дебати, але він продовжує утримувати панівну позицію в перегонах у Республіканській партії.
Колишній посол США в ООН Ніккі Хейлі енергійно сперечалася з підприємцем Вівеком Рамасвамі та сенатором від Південної Кароліни Тімом Скоттом. Губернатор Флориди Рон ДеСантіс з усіх сил намагався втримати свій статус головної альтернативи Трампу. Під час хаотичних дебатів семеро учасників критикували Трампа, президента США Джо Байдена та один одного.
Bloomberg розповідає про ключові висновки з других республіканських дебатів.
Допомога Україні
Питання продовження фінансування допомоги України зіштовхнуло ДеСантіса та Рамасвамі, які виступають проти подальшої підтримки Києва, з більш досвідченими національними політиками на сцені.
Скотт і колишній віце-президент США Майк Пенс заявили, що деградація армії президента Росії Владіміра Путіна відповідає інтересам США. Пенс стверджував, що дозвіл РФ захопити частину України призведе до потенційного вторгнення Китаю на Тайвань.
Хейлі та Рамасвамі розійшлися у поглядах на фінансування допомоги України.
Рамасвамі заявив, що США повинні припинити фінансування.
"Те, що Путін - злий диктатор, не означає, що Україна - хороша", - сказав підприємець. Хейлі перервала його, щоб відстояти необхідність перемоги над Путіним і Росією.
"Перемога Росії - це перемога Китаю", - сказала вона йому.
"Я забула, ви ж любите Китай", - додала Хейлі.
Хейлі проти Рамасвамі
Як і під час перших дебатів минулого місяця в Мілуокі, одні з найінтенсивніших дискусій відбулися між Хейлі та Рамасвамі, кожен з яких шукає момент для прориву.
“Ми не можемо вам довіряти", - заявила Хейлі, критикуючи плани Рамасвамі розширити використання китайського TikTok, щоб охопити молодих виборців.
Останніми тижнями Хейлі “йде поруч” із Рамасвамі в опитуваннях, випереджаючи ДеСантіса.
"Я думаю, що нам як Республіканській партії було б краще, якби ми не сиділи тут і не обмінювалися особистими образами, а дійсно вели законні дебати про політику", - сказав Рамасвамі.
Прикордонні суперечки
Криза на американо-мексиканському кордоні, яка розпалює електорат Республіканської партії, була однією з найгарячіших тем вечора.
Рамасвамі і Скотт підтримали ідею припинення надання громадянства за правом народження дітям нелегальних мігрантів, народженим у США, ідею, яку популяризував Трамп. ДеСантіс і Рамасвамі хочуть, щоб американські війська стояли на кордоні, щоб зупинити потік фентанілу, а також мігрантів.
Згідно з опитуванням FiveThirtyEight/Washington Post/Ipsos, проведеним минулого місяця, контроль над імміграцією є головним питанням для виборців Республіканської партії. Кількість мігрантів, які перетинають американсько-мексиканський кордон, останнім часом зросла і, ймовірно, залишиться високою у найближчій перспективі.
Жорсткий тиск на Пекін
ДеСантіс закликав зайняти більш жорстку позицію щодо Китаю, звинувативши "еліти у Вашингтоні" у тому, що вони віддають перевагу "капітуляції перед силою", коли йдеться про Комуністичну партію Китаю.
Адміністрація Байдена намагається знизити напруженість у відносинах із Пекіном, а республіканці стверджують, що політика демократів є занадто м'якою щодо Китаю.
Рамасвамі стверджував, що має право займати жорстку позицію щодо Пекіна, оскільки, як бізнес-лідер, він прийняв рішення вийти з Китаю, коли інші американські компанії розширювали там свою діяльність. Хейлі розкритикувала федеральний уряд за те, що він закуповує фармацевтичні препарати в Китаї, а не в США.
Республіканці також розкритикували підтримку Байденом профспілкових лідерів, які організовують страйки проти автовиробників "Великої трійки". Рамасвамі заявив, що робітники повинні пікетувати Білий дім.
Хейлі сказала, що Байден частково винен у страйках, оскільки підписаний ним закон субсидує електромобілі, які включають частини акумуляторів, що надходять з Китаю, що може призвести до зменшення попиту на працівників автопрому в США. За останні 36 годин Байден і Трамп відвідали Мічиган, щоб виступити перед членами профспілки.
Закон і порядок
Кандидати скористалися можливістю обговорити зростання злочинності у великих містах США та контрабанду фентанілу, що спричиняє залежність та передозування - два питання, які зіграли на користь республіканців на минулорічних проміжних виборах.
Губернатор Північної Дакоти Даг Бергам заявив, що суворіші закони про зброю, які є більш поширеними в містах, де лідирують демократи, не працюють, оскільки там вищий рівень злочинності. Рамасвамі і ДеСантіс закликали до розгортання американських військових для боротьби з контрабандою наркотиків на південному кордоні.
"З мексиканськими наркокартелями будуть поводитися як з іноземними терористичними організаціями, якими вони і є", - сказав ДеСантіс.
Критика Трампа
Суперники Трампа намагалися скористатися його відсутністю, критикуючи колишнього президента за те, що він пропустив дебати. ДеСантіс висміяв Трампа як «зниклого безвісти».
Колишній губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті припустив, що Трамп пропускає дебати через страх перед виборцями.
Питання абортів
Питання абортів, яке було ключовою темою перших дебатів, навіть не згадувалося до останніх моментів на других дебатах. Але це дало можливість ДеСантісу критикувати Трампа, назвавши шеститижневу заборону на аборти у Флориді "жахливою".
Чому прихильники ультраправого крила Республіканської партії симпатизують Путіну? Чому вони виступають проти надання допомоги Україні? Чому готові схвалити анексію Криму та Донбасу? Про світогляд виборців Трампа, ДеСантіса та Рамасвамі читайте у статті Анни Бродські-Кроткіної «У США є прихильники Путіна. Що про них потрібно знати».