До Сенату США внесли проект закону щодо безпеки у Чорноморському регіоні

Документ
Поділитися
До Сенату США внесли проект закону щодо безпеки у Чорноморському регіоні © delo.ua
Документ, зокрема, підкреслює важливість Чорноморського регіону для американської, європейської та глобальної безпеки.

Двопартійна група сенаторів США від республіканців та демократів внесла проект закону щодо безпеки у Чорноморському регіоні 2023 року (Black Sea Security Act of 2023), повідомила посол України в США Оксана Маркарова, назвавши це важливою ініціативою.

Зокрема, законопроект підкреслює важливість Чорноморського регіону для національної безпеки США, а також європейської та глобальної безпеки, особливо на тлі продовження агресії Росії проти України.

Документ передбачає більш активну і рішучу зовнішню політику США щодо Чорноморського регіону, посилення координації між Вашингтоном, НАТО та ЄС, а також зміцнення економічних зв’язків між Штатами та країнами регіону. Зокрема, зазначається про підтримку Ініціативи трьох морів.

Документ вимагає через 180 днів після його ухвалення представити міжвідомчу стратегію збільшення військової допомоги США та координації з НАТО та ЄС, а також поглиблення економічних зв’язків, зміцнення демократії, економічної безпеки та посилення допомоги у сфері безпеки країнам регіону.  

Це, зокрема, передбачатиме, розширення безпекової допомоги Україні, Румунії, Болгарії, Молдові та Грузії, а також пріоритезацію систем розвідки російських операцій у регіоні та можливість створення спільного багатонаціонального штабу, відповідального за планування навчання та координацію всієї військової діяльності союзників і партнерів США у Чорному морі. Крім того, передбачається активізація боротьби з дезінформацією та пропагандою РФ.

Авторка законопроекту — сенаторка Джин Шахін (Демократична партія). Сенатори Мітт Ромні (Республіканська партія), Том Тілліс (Республіканська партія), Роджер Вікер (Республіканська партія), Бен Кардін (Демократична партія), Ангус Кінг (незалежний), Джон Корнін (Республіканська партія) є співавторами законопроекту.

Вперше такий законопроект було внесено 12 липня 2022 року сенаторами Шахін та Ромні. Його положення зберігаються і в цьогорічному проекті.

Раніше повідомлялося, що над Чорним морем був збитий безпілотник MQ-9 Reaper ВМС США, який діяв у міжнародному повітряному просторі. Американська сторона звинуватила у цьому Росію, заявивши, що це зробили російські винищувачі Су-27. У Міноборони РФ натомість сказали, що нібито збитий безпілотник США летів у бік російського кордону та сам упав у море. В США заявили, що російські винищувачі Су-27 переслідували та атакували американський безпілотник

Після інциденту США відвели польоти своїх розвідувальних безпілотників далі на південь і більшу висоту, розмістивши їх далі від Криму та російських берегів.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі