Американські сенатори представили законопроект про створення стратегії США щодо Чорноморського регіону

Документ
Поділитися
Американські сенатори представили законопроект про створення стратегії США щодо Чорноморського регіону © ВМС ЗС України / Facebook
Цей регіон стає критичною точкою для європейської та глобальної безпеки на тлі війни РФ проти України.

Американські сенатори, члени підкомітету Сенату з міжнародних відносин з питань Європи та регіональної співпраці в галузі безпеки Мітт Ромні (Республіканська партія)  та Джин Шахін (Демократична партія) представили новий двопартійний законопроект, який закликає адміністрацію президента США Джо Байдена розробити стратегію щодо Чорноморського регіону. Цей регіон стає критичною точкою для європейської та глобальної безпеки на тлі війни РФ проти України. Сенатори Том Тілліс (Республіканська партія), Кріс Кунс (Демократична партія), Роджер Вікер (Республіканська партія) та Бен Кардін (Демократична партія) є першими співавторами законопроекту.

«Чорне море стає все більш критично важливим, оскільки президент РФ Владімір Путін продовжує вести неспровоковану війну проти України, і стало зрозуміло, що Сполучені Штати повинні мати як стратегію, так і присутність у регіоні. Наш законопроект має на меті досягти цього, вимагаючи від адміністрації Байдена розробити стратегію зміцнення координації між США, НАТО та партнерами в Чорному морі з метою підвищення безпеки, підтримки економічного процвітання та просування демократії», — сказав сенатор Ромні.

«Оскільки Путін продовжує свою війну проти України, Сполучені Штати повинні бути готові до вирішення викликів для безпеки Європи та США, які Путін створив у найближчій та довгостроковій перспективі. Це саме те, що наш законопроект прагне зробити, дивлячись на критично важливий геополітичний регіон: Чорне море», – сказала сенатор Шахін.

«Путін уже продемонстрував те, яку високу стратегічну цінність він надає Чорноморському регіону, здійснивши вторгнення до Грузії в 2008 році, після чого відбулася анексія Криму в 2014 році і подальше вторгнення в Україну цього року», - додала Шахін.

За її словами, контроль над доступом до Чорного моря є фундаментальним для ​​мрії Путіна «побудувати Російську імперію», і Сполучені Штати не можуть допустити цього.

«Ми вже бачимо наслідки дій Путіна через блокування ключових портів в Україні, що спровокувало світову продовольчу кризу. Його війна проти України сьогодні спричинила глобальні наслідки, тому стратегічні дії є вирішальними. Наш двопартійний законопроект закликає адміністрацію Байдена зробити політику США в регіоні пріоритетом шляхом розробки міжвідомчого звіту, а потім стратегії для зміцнення економічних зв’язків, демократичних інститутів і посилення військової допомоги та координації між США, НАТО та партнерами у регіоні», - заявила Шахін.

Зокрема, законопроект передбачає наступне:

  • заклик до більш стійкої зовнішньої політики щодо Чорноморського регіону, включаючи посилення співпраці між США, НАТО та ЄС і зміцнення економічних зв’язків між Америкою та Чорноморським регіоном;
  • вимагає від адміністрації президента США міжвідомчого звіту з описом наявних зусиль, спрямованих на підтримку демократії, безпеки та економічного процвітання в Чорноморському регіоні.

Раніше повідомлялося, що РФ блокує вивезення з українських портів зерна і тим часом сама розкрадає елеватори на окупованих територіях.

У Стамбулі заплановане проведення чотиристоронньої зустрічі за участі України, Туреччини, Росії та ООН. Сторони збираються обговорити функціонування морських коридорів для транспортування українських зернових.

 В порти України прибули перші вісім іноземних суден для експорту нашої агропродукції 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі