Безпілотники США змінили маршрути над Чорним морем: це може обмежити збір даних – CNN

Поділитися
Безпілотники США змінили маршрути над Чорним морем: це може обмежити збір даних – CNN © Центральне командування повітряних сил США
Маршрути змінили, щоб "не бути надто провокаційними".

Після того, як 14 березня російський літак Су-27 збив американський безпілотник MQ-9 Reaper над Чорним морем, США відвели польоти своїх розвідувальних безпілотників далі на південь і більшу висоту, розмістивши їх далі від Криму та російських берегів. Це обмежує збір розвідданих та погіршує їхню якість, повідомив CNN високопоставлений військовий чиновник США.

Один з американських чиновників сказав, що нові маршрути були частиною зусиль, щоб "не бути надто провокаційними", оскільки адміністрація президента США Джо Байдена продовжує ретельно уникати будь-яких інцидентів, які можуть перерости у прямий конфлікт із російськими силами. Чиновник сказав, що польоти безпілотників продовжуватимуться таким чином, але додав, що вже є "бажання" повернутися до маршрутів, що проходять ближче до контрольованої Росією території.

Відповідаючи на питання щодо впливу нових маршрутів на збір розвідувальної інформації, представник Пентагону бригадний генерал Патрік Райдер сказав CNN: "Ми не збираємося обговорювати місії, маршрути або час проведення операцій. Ми також не збираємося обговорювати розвідувальні операції, крім того, що ми підтримуємо надійний потенціал ISR у регіоні та за його межами". Представник Ради національної безпеки переадресував питання Пентагону.

Згідно з новими маршрутами, польоти здійснюватимуться на відстані понад 40 морських миль від узбережжя України, а не 12 морських миль, які зазвичай вважаються кордоном повітряного простору країни.

За словами високопоставленого американського військового чиновника, є побоювання, що після того, як США відсунуть свої маршрути польотів від районів, розташованих ближче до узбережжя України, буде складніше повернутися до них і відстояти свободу польотів для американських літаків. ВМС США не заходили до Чорного моря з грудня 2021 року.

Збиття безпілотника ознаменувало перший випадок прямого фізичного контакту російських та американських військових літальних засобів з початку повномасштабного вторгнення Москви в Україну.

Після інциденту міністр оборони Ллойд Остін заявив, що США "продовжать літати та діяти скрізь, де дозволяє міжнародне право".

Нагадаємо, американський виробник General Atomics на початку цього року запропонував уряду України передати два безпілотники Reaper MQ-9 за один долар, щоб допомогти країні захиститися під час підготовки до очікуваного контрнаступу Росії.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі