Держдеп США планує призначити досвідченого дипломата відповідальним за політику щодо Китаю — Reuters

Поділитися
Вашингтон і Пекін мають розбіжності з різних питань, але США намагаються тримати канали зв'язку відкритими напередодні можливої зустрічі Байдена з Сі.

Державний департамент США обрав “ветерана дипломатії” Марка Ламберта на посаду головного чиновника з питань політики щодо Китаю. Це може стати новим призначенням для частини департаменту, яка зіштовхнулася з кадровими проблемами і критикою щодо роботи з ініціативами, орієнтованими на Китай, повідомляє Reuters, посилаючись на джерела.

За словами джерел, Ламберт, швидше за все, буде призначений заступником помічника держсекретаря у справах Китаю і Тайваню, замінивши на цій посаді Ріка Вотерса, який залишив її у червні.

Вотерс також очолював Координаційний офіс із питань Китаю - неофіційно відомий як "Китайський дім" - підрозділ, створений наприкінці минулого року для об'єднання політики щодо Пекіна у різних сферах і з різних питань. Питання про те, чи отримає Ламберт посаду координатора Китайського дому, все ще обговорюється.

Призначення Ламберта навряд чи змінить тон політики Вашингтона щодо Китаю, яку адміністрація президента Джо Байдена називає політикою "інтенсивної конкуренції", одночасно намагаючись посилити взаємодію з Пекіном для стабілізації зв'язків.

Але Ламберт, авторитетний дипломат із досвідом роботи у Східній Азії, безсумнівно, матиме вплив на Китайський дім, який критикують за те, що він додає бюрократичних бар'єрів до і без того складного процесу ухвалення рішень.

Незрозуміло, коли Державний департамент офіційно оголосить про призначення.

"Наразі ми не робимо жодних кадрових оголошень, але Офіс координації у справах Китаю залишається невід'ємною частиною зусиль уряду США, спрямованих на відповідальне управління нашою конкуренцією з Китайською Народною Республікою та просування нашого бачення відкритої, інклюзивної міжнародної системи", - заявив речник Державного департаменту.

Державний департамент відкинув критику на адресу Китайського дому, заявивши, що це одна з найбільш ефективних команд.

"Він покращив координацію і сприяв дипломатії та виробленню політики вищих керівників, що дало змогу Департаменту відреагувати на китайський аеростат-розвідник і швидко інформувати союзників і партнерів по всьому світу про глобальну програму КНР", - сказав представник Держдепартаменту.

США і Пекін мають розбіжності з різних питань - від Тайваню до торгівлі, фентанілу і прав людини, але Вашингтон намагається тримати канали зв'язку відкритими напередодні можливої зустрічі Байдена і лідера Китаю Сі Цзіньпіна пізніше цього року..

Експерт із питань Азії, який двічі працював у посольстві США в Пекіні, Ламберт нещодавно обіймав посаду заступника помічника держсекретаря, займаючись справами Японії, Кореї та Монголії, а також відносинами з Австралією, Новою Зеландією та островами Тихого океану.

На новій посаді він продовжуватиме підпорядковуватися помічнику держсекретаря Деніелу Крітенбрінку, який очолює бюро у справах Східної Азії та Тихоокеанського регіону Держдепартаменту.

У травні агентство Reuters повідомило, що Державний департамент відклав чутливі дії щодо Китаю, намагаючись обмежити шкоду двостороннім відносинам після того, як у лютому повітряний простір США перетнув китайський шпигунський аеростат.

Високопосадовці визнали деякі проблеми в Китайському домі, але заперечили, що вони пов'язані з тим, як Державний департамент здійснює політику щодо Китаю.

Республіканці в Конгресі ставлять під сумнів, що зусилля адміністрації Байдена щодо взаємодії з китайськими високопосадовцями призведуть до послаблення заходів щодо Пекіна.

Занепокоєння республіканців щодо Китайського дому викликало питання про те, чи може Сенат, який має повноваження затверджувати призначення на вищі посади, наполягати на перегляді будь-якої кандидатури на посаду керівника цього підрозділу.

Якщо так, то, за словами двох співрозмовників, замість того, щоб призначати Ламберта координатором Китайського дому, Державний департамент може просто призначити на цю посаду вже затвердженого чиновника, наприклад, Крітенбрінка.

Але двоє людей, знайомих із думкою Сенату, повідомили Reuters, що наразі сенатори не планують форсувати процес затвердження.

"(Китайський дім) - це все ще новий експеримент, і ми повинні почекати, щоб побачити, наскільки він ефективний, перш ніж зробити його більш постійним", - сказало одне із джерел.

США намагаються налагодити дипломатичну взаємодію з Китаєм. Зокрема, нещодавно Пекін відвідували держсекретар США, міністр фінансів, спеціальний представник із кліматичної політики та міністр торгівлі. 

Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі