Демократи кажуть, що збережуть на посаді спікера Джонсона, якщо республіканці спробують його змістити

Поділитися
Демократи кажуть, що збережуть на посаді спікера Джонсона, якщо республіканці спробують його змістити © EPA-EFE/JIM LO SCALZO
Серед республіканців є ті, хто не задоволений його підтримкою голосування за допомогу Україні.

Демократи Палати представників проголосують за продовження роботи спікера Майка Джонсона, якщо деякі з його колег-республіканців спробують усунути його з посади.

Джонсон, республіканець від штату Луїзіана, піддався жорсткій критиці з боку деяких однопартійців за просування допомоги Україні та союзникам у рамках пакету надзвичайних витрат на суму 95 мільярдів доларів, який був прийнятий цього місяця. Лише кілька республіканців своїми голосами могли б усунути Джонсона з посади спікера, якби Демократична фракція підтримала їхні зусилля, пише «Голос Америки». Але лідери демократів відкинули цю можливість.

«Після завершення нашої роботи з національної безпеки настав час перегорнути сторінку цієї глави пропутінської республіканської блокади», ‒ йдеться в заяві трьох провідних демократів Палати представників: Хакіма Джефріса, Кетрін Кларк і Піта Агілара. "Ми не проголосуємо за пропозицію Марджорі Тейлор Грін, яка прагне відставки Джонсона».

Раніше цього місяця Грін подала до секретаря Палати представників резолюцію ‒ так звану пропозицію про відставку, ‒ яка б усунула Джонсона з посади, якщо її схвалить Палата представників. І хоча Грін не наполягала на негайному прийнятті резолюції, вона сказала журналістам, що закладає основу для майбутнього розгляду.

Джонсон поспішив дистанціюватися від демократів у цьому питанні, заявивши, що він не мав жодних розмов з Джеффрісом чи будь-ким іншим про збереження своєї роботи.

«Я був зосереджений на тому, щоб завершити роботу над додатковим пакетом допомоги. Я ні в кого не просив допомоги. Я взагалі не звертав уваги на це», ‒ сказав він.

Водночас багато республіканців у Палаті представників прагнуть подолати розбіжності, які роздирають їхні ряди відтоді, як вони отримали більшість у січні минулого року. На закритому засіданні у вівторок вранці значна частина дискусії була зосереджена на тому, як створити єдність в партії напередодні листопадових виборів президента США.

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників ухвалила окремі законопроєкти ‒ щодо України, Ізраїлю, Тайваню та інших питань національної безпеки, а в середу 24 квітня президент Джо Байден підписав їх як закон. Тепер військова допомога прямує до України, зокрема ракети дальнього радіусу дії, які можуть допомогти Києву завдати удару вглиб російських позицій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі