24 квітня президент США Джо Байден підписав закон про виділення пакету допомоги для України, який раніше ухвалив Сенат Конгресу США, завершивши багатомісячні переговори і дебати.
Загальний пакет допомоги на загальну суму 95 мільярдів доларів, включає майже 61 мільярд доларів для України, 26 мільярдів доларів для Ізраїлю і 8 мільярдів доларів для країн Індо-Тихоокеанського регіону.
«Це хороший день для Америки, це хороший день для миру у світі. Це надзвичайно важливо. Я тільки що підписав закон який … зробить Америку безпечнішою і зробить світ більш безпечнішим. Він надасть життєво необхідну допомогу нашим партнерам для того, щоб вони змогли себе захищати… І це також інвестування в нашу власну безпеку. Якщо наші союзники будуть у більшій безпеці і стануть більш сильнішими, ми будемо сильнішими», – сказав Байден після того, як підписав закон.
Президент США подякував всім у Конгресі – і демократам, і республіканцям – які ухвалили цей закон.
Цитати з заяви Байдена:
- «Його шлях до мого столу був не простим. Він мав бути ухвалений раніше, але, врешті решт, він надійшов. Тепер нам нужно швидко просунути його», – сказав Байден, зазначивши, що зробить все, щоб якомога швидше реалізувати пакет допомоги «у наступні кілька годин».
- «Місяцями в Конгресі блокувалася ця допомога. В цей час друзі Путіна – Іран, Північна Корея, Китай – допомагали і посилали компоненти зброї до Росії. Дякуючи тій допомозі Росія зробила все, щоб зруйнувати українські міста та села і нанести дуже багато збитків», – сказав президент США.
- «Ми хочемо допомогти зупинити Путіна… Путін хоче перемогти волю українського народу. Він також хоче зламати волю Сполучених Штатів та НАТО, але ми вистоїмо проти тирана», – сказав Байден.
Нагадаємо, підписаний закон передбачає:
- майже 14 млрд дол. на купівлю американської зброї, для передачі Україні;
- 23 млрд дол. на поповнення запасів Пентагону;
- 7 млрд дол. на зміцнення позицій США в регіоні, щоб підвищити обороноздатність союзників;
- майже 9 млрд доларів економічної допомоги у вигляді позики;
- передачу на потреби України заморожених активів Росії.