Блінкен відвідає країни Африки на тлі зусиль США активізувати взаємодію з континентом   

Поділитися
Блінкен відвідає країни Африки на тлі зусиль США активізувати взаємодію з континентом    © Офіс президента
Держсекретар США, зокрема, спробує придушити вплив Китаю в регіоні та намагання РФ заручитися підтримкою країн Африки у війні проти України.

Державний секретар США Ентоні Блінкен наступного тижня відвідає Ефіопію та Нігер, оскільки адміністрація президента Джо Байдена прискорює зусилля щодо взаємодії з Африкою, щоб протистояти впливу Китаю та РФ на континенті. Про це повідомляє AP.

Блінкен відвідає Аддис-Абебу і Ніамей, починаючи з вівторка, 14 березня, щоб обговорити мирну угоду, яка поклала край бойовим діям в північному регіоні Ефіопії Тиграй, і контртерористичні зусилля, спрямовані проти ісламістських екстремістів в Нігері і Сахелі.

Його поїздка стане четвертим візитом до Африки цього року високопоставлених представників адміністрації Байдена. Туди вже їздили міністр фінансів Джанет Єллен, посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд і перша леді Джилл Байден.

Блінкен планує зустрітися в Аддис-Абебі з офіційними особами Ефіопії та регіону Тиграй і стане першим держсекретарем США, який відвідає Нігер, де проводяться військові операції Сполучених Штатів проти пов'язаних з «Ісламською державою» угруповань у регіоні.

Під час переговорів з прем'єр-міністром Ефіопії Абієм Ахмедом і представниками регіону Тиграй Блінкен зосередиться на виконанні угоди про припинення бойових дій з метою просування миру і сприяння правосуддю перехідного періоду на півночі Ефіопії.

Конфлікт у регіоні Тиграй змусив США призупинити дію деяких торговельних угод з Ефіопією, які країна прагне відновити. Але головний американський дипломат у справах Африки заявив, що повна нормалізація відносин залежатиме від подальших дій з боку Аддис-Абеби, особливо після «руйнівного» конфлікту в регіоні Тиграй.  

«Ми прагнемо переосмислити нашу взаємодію з Ефіопією. Ми хотіли б мати партнерство, яке відповідає їхньому розміру і впливу, а також нашим інтересам і зобов'язанням щодо Африки», - сказала помічник держсекретаря США у справах Африки Моллі Фі.

«Але для того, щоб ці відносини розвивалися, нам і надалі потрібні кроки з боку Ефіопії, які допоможуть розірвати коло етнічного/політичного насильства, що відкинуло країну на багато десятиліть назад», - додала вона.

Конфлікт у регіоні Тиграй спалахнув через рік після того, як Абій Ахмед отримав Нобелівську премію миру за укладення угоди про мир з давнім суперником Еритреєю. Уряди Ефіопії та Еритреї вбачали спільну загрозу в лідерах регіону Тиграй, які тривалий час домінували в уряді Ефіопії до того, як Абій отримав посаду прем’єра.

За оцінками, 500 тисяч цивільних осіб було вбито під час дворічного конфлікту, який завершився мирною угодою. Американські чиновники виступили посередниками в цій угоді.

Конфлікт фактично ізолював Тиграй, де проживає понад 5 мільйонів людей, гуманітарна допомога часто була заблокована, а базові послуги перервані, в той час як медичні працівники просили надати найпростіші медикаменти.

Під час зустрічі з головою Комісії Африканського Союзу в Аддис-Абебі Муссою Факі Махаматом Блінкен також спробує притупити вплив Китаю в регіоні та намагання РФ заручитися підтримкою країн Африки у війні Кремля проти України.

Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Індія і Південна Африка, які не приєдналися до Заходу в засудженні вторгнення Росії в Україну, ймовірно, повільно відходять від зближення з Москвою, але цей процес не відбудеться «одним махом».

Протягом останніх років Москва приділяла особливу увагу розвитку відносин з африканськими державами. Вона не лише розвивала контакти із партнерами на узбережжі Середземного моря, де традиційним її союзником є Алжир — один з найважливіших клієнтів російського ОПК. Росія посилювала свою присутність у Субсахарській частині континенту, в якій з часів розпаду СРСР мала обмежений вплив. Про Африку в геополітичних планах Кремля читайте у статті Миколи Замікули «Африканське сафарі Кремля».  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі