Свіжі дані опитування у США говорять про те, що більшість американців підтримують Україну. 53% американців різного віку та політичної прихильності вважають, що Україна має отримувати допомогу від Америки. Водночас 47% вважають, що Україні не потрібна відповідна допомога чи її не потрібно надавати.
Коментуючи опубліковані результати опитування, CBS News вказує, що “погляди щодо допомоги Україні частково відображають те, як американці оцінюють Росію, яку роль США має бути у світі”.
Що впливає на рішення американців у допомозі Україні?
Частково на прийняття допомоги чи на відмову у допомозі впливає те, наскільки добре пам'ятають американці часи “холодної війни”. В цілому, помітний також вплив виборчих перегонів, зокрема щодо позиції екс-президента США Дональда Трампа та неоднозначність оцінок подій у прихильників Республіканської партії.
Кому більше вірять республіканці
Стосовно інформації про українсько-російський конфлікт республіканці довіряють Дональду Трампу більше, ніж військовим, ЗМІ і Держдепу США. Якщо різниця між довірою і недовірою між особисто Трампом і Пентагоном незначна – 79% до 60%, то вона разюча між Трампом і журналістами, що розповідають про події з театрів української війни – 79% до 33%.
Як свідчать дані опитування, люди, які пам'ятають часи “холодної війни” або вважають, що США виграли її і знають про цю неоголошену “війну”, з вищою імовірністю підтримують ідею допомоги Україні. Навпаки – переважно молодь та люди, що не знають чи не пам'ятають про “холодну війну”, не схильні вважати за потрібне допомогти Україні.
Опитування CBS News/YouGov було проведено за допомогою національної репрезентативної вибірки з 2399 дорослих жителів США, опитаних у період з 9 по 12 квітня 2024 року. Вибірка була зважена відповідно до статі, віку, раси та освіти. Похибка становить ±2,6 відсотки.
Наступного тижня Палата представників Конгресу США може зосередиться на питанні Ізраїлю та Ірану – на тлі масованої атаки іранськими ракетами та дронами по ізраїльській території. Про це повідомив лідер республіканців у Палаті представників Стів Скаліс, який зазначив, що законопроект на підтримку України та Тайваню також є «на столі».
За словами Скаліса, наступного тижня Палата представників змінює свій законодавчий порядок денний, щоб займатися «виключно кризою на Близькому Сході» та «переорієнтується на зовнішню політику».