Білий дім відкинув ідею спікера Палати представників прив'язати допомогу Україні до зміни газової політики

Поділитися
Білий дім відкинув ідею спікера Палати представників прив'язати допомогу Україні до зміни газової політики © thecommentfactory.com
Йдеться про скасування паузи на видачу ліцензій на незавершені та майбутні проєкти експорту СПГ.

Адміністрація президента США Джо Байдена відхилила ідею спікера Палати представників республіканця Майка Джонсона прив'язати надання допомоги Україні до того, чи буде скасовано призупинення видачі нових ліцензій на експорт скрапленого газу. Про це повідомляє Bloomberg.

"Президент чітко дав зрозуміти, що республіканці в Палаті представників повинні якнайшвидше ухвалити двопартійну угоду про національну безпеку, яка вже пройшла через Сенат, щоб надати Україні допомогу, якої вона терміново потребує для захисту від російської тиранії. Президент підтримує паузу в очікуванні додаткових погоджень ліцензій на експорт СПГ для оцінки економічних і кліматичних наслідків для споживачів і громад", - йдеться в заяві Білого дому.

Раніше агентство Reuters повідомляло, що американські чиновники "відкриті" до можливого скасування паузи на видачу дозволів на експорт СПГ, яку адміністрація Байдена запровадила наприкінці січня, але спочатку вони хотіли б побачити всю пропозицію повністю. Білий дім заявив, що це повідомлення "не відповідає дійсності".

Джонсон протягом останніх тижнів висловлював зацікавленість у тому, щоб прив'язати допомогу Україні та Ізраїлю до скасування паузи щодо нових ліцензій на експорт СПГ, і порушував це питання з Байденом під час зустрічі тет-а-тет наприкінці минулого місяця.

Спікер, виступаючи в ефірі Fox News, натякнув, що планує зайнятися питанням пакету допомоги Україні, який може включати формулювання про скасування паузи на видачу нових ліцензій, після того, як Палата представників повернеться з канікул 9 квітня.

Джонсон заявив, що США потрібен експорт газу, який допоможе зупинити фінансування військових зусиль глави Кремля Владіміра Путіна.

Поки що невідомо, чи підтримають цей план демократи, допомога яких може знадобитися Джонсону для ухвалення такого пакету на тлі опозиції з боку консервативних республіканців, які дотримуються жорсткої лінії. У лютому Сенат після кількох місяців затримок все-таки ухвалив законопроєкт про надання допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню на суму 95 мільярдів доларів. Однак законопроєкт з фінансуванням для України чекає непевний шлях у Палаті представників.

Раніше повідомлялося, що в адміністрації президента США Джо Байдена оголосили про призупинення видачі ліцензій на незавершені та майбутні проєкти експорту скрапленого природного газу (СПГ) в країни, які не є учасниками угод про вільну торгівлю, допоки Міністерство енергетики не завершить аналізу їхнього впливу на клімат.

Про те, як це рішення вплине на світовий ринок і, головне, чи призведе до зростання поставок російського газу до Європи — читайте у статті Оксани ІщукЧи поверне Байден газове домінування Росії в Європі?”.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі