Білий дім розглядає можливість застосування військової сили, якщо Хезболла атакує Ізраїль

Поділитися
Білий дім розглядає можливість застосування військової сили, якщо Хезболла атакує Ізраїль © Олександр Хребет, DT.UA
Байден своїм візитом до Ізраїлю надасть відповідний сигнал.

Білий дім обговорював можливість застосування військової сили, якщо Хезболла приєднається до війни в Газі та атакує Ізраїль своїм величезним арсеналом ракет, повідомляє Axios із посиланням на трьох посадовців США та одного ізраїльського.

Приєднання ліванської Хезболли до війни призвело б до різкої ескалації найгіршого конфлікту на Близькому Сході за десятиліття — підвищивши ймовірність масових жертв серед цивільного населення в Ізраїлі та Лівані та, можливо, залучивши США.

Ізраїльській армії, яка зараз зосереджена здебільшого на Газі, буде значно важче воювати на двох фронтах одночасно, поки ракети атакують її бази та населені пункти Ізраїлю.

Після початку війни 7 жовтня напруга між Ізраїлем і Хезболлою зростає,  вздовж ізраїльсько-ліванського кордону фіксуються щоденні сутички між сторонами.
Підтримувана Іраном Хезболла в останні дні обстріляла ракетами і протитанковими ракетами ізраїльські форпости та сили на кордоні, а ізраїльська авіація завдала ударів по позиціях Хезболли. Кілька бойовиків Хезболли та кілька солдатів ЦАХАЛу були вбиті.

При цьому обидві сторони зуміли утримати перестрілку на відносно низькому рівні, уникнувши тотального бою.

Хезболла поки що утримується від відправки своїх оперативників для наземного

З початку війни в Газі адміністрація Байдена надсилала публічні та приватні повідомлення Хезболлі та Ірану через треті сторони, попереджаючи їх не втручатися у війну.

Джерело в Білому домі повідомило, що відповідь, яку адміністрація Байдена отримала від Ірану та Хезболли через посередників, полягала в тому, що вони не хочуть ескалації, однак їм, можливо, доведеться втрутитися, якщо Ізраїль продовжить військову операцію в Газі.

На підтвердження своєї позиції адміністрація Байдена відправила два авіаносці та кілька інших військових кораблів у східне Середземномор’я, а також привела в бойову готовність додаткові сили для можливого розгортання в регіоні.

Поїздка Байдена до Ізраїлю цього тижня покликана частково продемонструвати підтримку США Ізраїлю — і відобразити занепокоєність адміністрації щодо того, що Хезболла відкриває другий фронт у війні в Газі.

За словами двох джерел, держсекретар Ентоні Блінкен сказав арабським лідерам, з якими він зустрічався останніми днями, що США «не блефують», відправляючи так багато військових засобів у регіон на підтримку Ізраїлю.

Сценарій використання військової сили США, якщо Хезболла приєднається до війни, останніми днями обговорювався на кількох зустрічах у Білому домі. Джерела додали, що будь-яке рішення про застосування сили прийматиметься відповідно до масштабів атаки Хезболли та здатності Ізраїлю відповісти.

Двоє офіційних осіб США підкреслили, що адміністрація робить все можливе, щоб не допустити Хезболлу до війни, але також готується до протилежного сценарію.

Представники США та Ізраїлю повідомляли, що під час телефонної розмови з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху в суботу президент Байден висловив занепокоєння щодо поширення війни вздовж ізраїльсько-ліванського кордону. За їх словами, Байден закликав Нетаньяху максимально стримувати операції Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) у Лівані та попередив про можливий прорахунок, який може призвести до серйозної ескалації з Хезболлою.

 «Президент Байден — своїми публічними зверненнями, своїми приватними посланнями до Ірану та Хезболли та практичними кроками, які він зробив — дав зрозуміти нашим ворогам, що якщо вони задумають приєднатися до атаки на Ізраїль, це спровокує американське втручання,  Ізраїль не залишиться наодинці», – заявив радник Ізраїлю з національної безпеки Цахі Ханегбі на прес-конференції у вівторок.

Одним із юридичних виправдань для використання США сили у разі нападу Хезболли буде захист десятків тисяч американських громадян, які живуть в Ізраїлі, вважає Джонатан Лорд з Центру нової американської безпеки (CNAS).

«Згідно з загальноприйнятим розумінням статті 2 Конституції США, президент може вводити збройні сили США у бойові дії для захисту американців за кордоном», — сказав Лорд.

Він додав, що якби Байден прийняв таке рішення, він мав би повідомити про це Конгрес протягом 48 годин відповідно до Резолюції про військові повноваження 1973 року. Це дало б президентові 60 днів на дії до того, як на застосування військової сили потрібне буде схвалення Конгресу.

Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі