Президент США Джо Байден наголосив на подальшій підтримці Ізраїлю з боку Штатів, а також на необхідності надання гуманітарної допомоги палестинському цивільному населенню під час телефонних розмов у суботу, 14 жовтня, з лідерами Ізраїлю та Палестинської автономії. Про це повідомляє Reuters.
У своїй першій розмові з лідером Палестинської автономії Махмудом Аббасом після нападу ХАМАС на Ізраїль тиждень тому Байден запропонував Аббасу повну підтримку гуманітарної допомоги палестинському народу, особливо в Секторі Гази.
"Президент Байден детально описав зусилля США з координації дій з партнерами для запобігання розширенню конфлікту, і обидва лідери обговорили необхідність збереження стабільності на Західному березі річки Йордан і в широкому регіоні", - йдеться в заяві Білого дому.
У Білому домі також зазначили, що Байден наголосив на непохитній підтримці Ізраїлю з боку США у розмові з прем'єр-міністром Біньяміном Нетаньягу, з яким він регулярно підтримував контакт після нападу ХАМАС. Президент США також поінформував ізраїльського лідера про військову підтримку Штатів і повторив застереження проти будь-яких спроб розширити конфлікт.
Байден також обговорив координацію США з ООН та країнами регіону щодо гуманітарної допомоги цивільному населенню.
"Президент Байден підтвердив свою підтримку всіх зусиль, спрямованих на захист цивільного населення", - заявили в Білому домі.
Телефонні розмови відбулися в той час, коли Ізраїль готувався розпочати наземну операцію в контрольованому ХАМАС Секторі Гази, після того, як палестинцям, які проживають на густонаселеній території, було наказано евакуюватися на південь.
Нетаньягу заявив Байдену, що "єдність і рішучість" необхідні для досягнення бойових цілей Ізраїлю проти ватажків ХАМАС у Секторі Гази, повідомили в офісі прем'єра Ізраїлю, додавши, що він також подякував президенту США за підтримку.
Офіс Аббаса повідомив, що палестинський лідер сказав Байдену, що він повністю виключає переміщення палестинців з Сектору Гази.
Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».