Байден закликав світових лідерів зберегти підтримку України

Поділитися
Байден закликав світових лідерів зберегти підтримку України © скриншот видео Youtube
Президент США закликає союзників не допустити «розділу» України.

Президент США Джо Байден закликав світових лідерів виступити проти поспішних мирних переговорів, які можуть призвести до “розділу” України, стверджуючи, що тверда позиція проти мети Росії захопити великий шматок землі стримає майбутні вторгнення в незалежні країни.  

Байден виступив із цим закликом у своїй щорічній промові на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку у вівторок, 19 вересня, в аудиторії також був присутній президент України Володимир Зеленський, пише FT.

Лідер США попередив, що Росія робить ставку на те, що світ "втомився" від війни і дозволить Москві "жорстоко поводитися з Україною без наслідків".

У той час як США підтримують дипломатичне вирішення війни, "ціною миру" з боку Росії є "капітуляція України, її територія і її діти", сказав Байден.

"Я запитую вас: якщо ми відмовляємося від основних принципів Статуту ООН, щоб умиротворити агресора, чи може будь-яка країна-член відчувати впевненість у своїй захищеності? Якщо ми дозволимо розділити Україну, чи буде незалежність будь-якої країни в безпеці? Відповідь - ні. Ми повинні протистояти цій відкритій агресії сьогодні, щоб стримати інших потенційних агресорів завтра", - сказав Байден. 

Заява президента США з'явилася в той час, коли він готується прийняти Зеленського у Вашингтоні для переговорів наприкінці цього тижня, оскільки контрнаступ України з метою звільнення територій від окупаційних російських військ відбувається повільніше, ніж очікувалося в останні місяці. Адміністрація Байдена тисне на Конгрес, щоб той схвалив нову допомогу Києву у все більш напружених переговорах щодо бюджету на Капітолійському пагорбі.

Пізніше у вівторок Зеленський виступив із власним зверненням перед аудиторією Генеральної Асамблеї ООН.

 "Ми повинні діяти об'єднано - перемогти агресора і зосередити всі наші можливості та енергію на вирішенні цих викликів", - сказав український президент.

Цього місяця США підтримали декларацію лідерів G20 на саміті в Нью-Делі, яка пом'якшила деякі з найбільш агресивних засуджень війни Росії проти України, хоча і підкреслила важливість підтримки територіальної цілісності.

Під час своєї промови в ООН Байден також заявив, що Вашингтон прагне "відповідально керувати" своєю конкуренцією з Китаєм, щоб вона не "переросла у конфлікт", і підтвердив, що адміністрація США підтримує "зменшення ризиків", а не "роз'єднання" з Китаєм.

Байден використав цю промову для того, щоб спробувати заручитися більшою підтримкою зусиль США, розпочатих на саміті G20, аби поповнити “скарбничку” Світового банку і МВФ з метою збільшення фінансування країн, що розвиваються. Він також сказав, що спека, лісові пожежі, посухи і повені, які спустошили країни по всьому світу протягом останніх тижнів, розповіли нагальну історію про те, що чекає на світ, якщо люди не зможуть зменшити залежність від викопного палива.

Промова президента США відбулася у переломний момент в американській дипломатії, коли Вашингтон намагається будувати альянси і партнерства, в тому числі в країнах, що розвиваються, щоб запропонувати більш прийнятні економічні та стратегічні альтернативи зростанню впливу Китаю в багатьох країнах.

Цього року Байден активізував відносини США з Індією, налагодив зв'язки з Саудівською Аравією та започаткував нове партнерство з В'єтнамом, серед інших ініціатив. На економічному і науковому фронтах США цього тижня запустили ініціативу атлантичного співробітництва, що включає традиційних союзників з Північної Атлантики, таких як Велика Британія, Португалія і Канада, а також африканські і латиноамериканські країни, включаючи Нігерію, Гану, Сенегал, Бразилію і Аргентину.

Раніше повідомлялося, що  президент України Володимир Зеленський візьме участь у засіданні Радбезу ООН у Нью-Йорку.  Зеленський закликав виключити Росію з Ради Безпеки та розкритикував ООН за те, що вона дозволяє Росії продовжувати залишатися при владі, попри агресивну війну проти України. 

Чи може країна-агресор, що порушує безліч норм міжнародного права, не просто бути членом ООН, а ще й сидіти в її органі — Раді Безпеки, на який покладено відповідальність за підтримку міжнародного миру та безпеки? Запитання риторичне. Але коли є незаперечні  докази того, що Російська Федерація потрапила в ООН та її Радбез абсолютно незаконно, потрібно діяти.  Що це за докази, як позбавити  РФ членства в ООН, і навіщо це Україні? Читайте у статті Максима Баришнікова та Володимира Єльченка «Найбільша геополітична афера ХХ століття: чому перебування Росії в ООН безпідставне».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі