Конгрес хоче вивести Росію з Ради Безпеки ООН

Поділитися
Конгрес хоче вивести Росію з Ради Безпеки ООН © сайт ООН
Якими є перспективи виключення РФ з Ради Безпеки ООН.

Двоє американських законодавців, які очолюють незалежну урядову організацію з прав людини, представили резолюцію, яка закликає президента Джо Байдена вивести Росію з Ради Безпеки ООН. Про це повідомляє видання Foreign Policy.

Двопартійна Гельсінська комісія, яка в жовтні закликала держсекретаря США Ентоні Блінкена висловити протест проти статусу Росії як постійного члена Ради Безпеки, пропонує Конгресу визнати, що війна Росії порушила цілі та принципи ООН, і просить уряд США вжити заходів для обмеження її прав в ООН.

У резолюції Конгресу, текст якої надали виданню демократ Стів Коен і республіканець Джо Вілсон, йдеться про те, що Росія припустилась грубих порушень Статуту ООН, які ставлять під сумнів її право посідати місце в Раді Безпеки. Йдеться, зокрема, про незаконне голосування щодо анексії чотирьох українських областей, вчинення звірств в українських містах, таких як Буча, бряцання ядерною зброєю та створення ризиків для світового постачання продовольства.

Україна також виступає за те, щоб Росія була виведена з Радбезу, хоча експерти залишаються скептичними, щодо реальності такої можливості. Статут ООН не містить жодних положень про усунення постійного члена Ради Безпеки. Участь Росії в Радбезі в якості постійного члена прописана в статті 23 Статуту організації. Таким чином, для виключення Росії зі складу Радбезу була б потрібна поправка до Статуту. Втім, за тим-таки основним документом, для внесення поправок необхідна згода всіх постійних членів Радбезу.

Росія має право накласти вето на подібну пропозицію і, як доводить практика, вже неодноразово цим користалась.

Зрештою, пише видання, існує ще один варіант, підтриманий в тому числі і деякими правниками. Він має на меті оскаржити статус Росії, як спадкоємиці місця Радянського Союзу в Раді Безпеки.

Як один із перших підписантів договору про заснування Радянського Союзу, поряд із Росією та Білоруссю, Київ може переконливо претендувати на те, щоб бути єдиною державою-правонаступницею Радянського Союзу, яка грубо не порушувала принципів Статуту ООН. Оскільки рішення щодо повноважень є процедурним питанням, лише дев’ять із 15 членів Ради мають проголосувати на підтримку України, стверджує Томас Грант, старший науковий співробітник Кембриджського університету. 

У вересні постійний представник України в Радбезі ООН Сергій Кислиця заявляв, що існує лише один правильний шлях для РФ, який може врятувати життя тисяч українців, а також росіян, — «здатися і відійти». Про це пише і Олексій Коваль у матеріалі "Як китайський скелет у шафі ООН може допомогти вигнати РФ з Організації".

Нагадаємо, що Сейм Польщі учора визнав Росію державою-спонсором тероризму.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі