Байден закликатиме світ підтримати Україну під час виступу на Генасамблеї ООН — Reuters

Поділитися
Байден закликатиме світ підтримати Україну під час виступу на Генасамблеї ООН — Reuters © Скріншот з відео
Байден зробив згуртування союзників США на підтримку України провідним елементом американської зовнішньої політики.

Президент США Джо Байден використає свою промову на Генеральній Асамблеї ООН у вівторок, 19 вересня, щоб закликати світових лідерів стояти поруч із Україною проти агресії російських окупантів. Лідер США сподівається, що республіканці в Конгресі також звернуть на це увагу, повідомляє Reuters.

Виступ Байдена на щорічному засіданні Генасамблеї є центральною подією його триденного візиту до Нью-Йорка, який включатиме зустрічі з главами п'яти країн Центральної Азії, а також лідерами Ізраїлю та Бразилії. 

Байден, демократ, зробив згуртування союзників США на підтримку України провідним елементом американської зовнішньої політики, стверджуючи, що світ повинен надіслати чіткий сигнал президенту Росії Владіміру Путіну про те, що він не зможе перемогти Захід. 

"Ми згуртували світ на підтримку України і об'єднали НАТО, тому що я був переконаний на початку, що Путін розраховує на те, що НАТО не зможе триматися разом і цього буде достатньо для перемоги”, - сказав Байден на заході зі збору коштів на передвиборчу кампанію в Нью-Йорку в понеділок, 18 вересня.

Але президент США зіштовхнувся з критикою з боку деяких республіканців, які хочуть, щоб США витрачали менше грошей на допомогу Україні. Колишній президент США Дональд Трамп, лідер серед потенційних кандидатів від Республіканської партії на президентських виборах 2024 року, стверджує, що в разі свого повторного обрання він буде вимагати швидкого припинення війни.

Спікер Палати представників Кевін Маккарті, головний республіканець у Вашингтоні, поставив під сумнів доцільність продовження постачання зброї в Україну на мільярди доларів.

У своїй промові Байден планує стверджувати, що вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року і окупація території є порушенням основоположного Статуту ООН, головним принципом якого є повага до суверенітету і територіальної цілісності, повідомили американські чиновники. 

"Він буде дуже переконливо наголошувати, чому підтримка України дійсно має значення не тільки для нашої національної безпеки, але й для підтримки Статуту ООН та ідеї суверенітету і територіальної цілісності”, - сказав високопоставлений чиновник адміністрації США.

Інший представник адміністрації повідомив, що Байден і американські чиновники також зосередяться на мобілізації ресурсів для інфраструктури, сталого розвитку та боротьби зі зміною клімату.

Переважна більшість американців підтримують надання зброї Україні для захисту від Росії і вважають, що така допомога демонструє Китаю та іншим суперникам США бажання захищати інтереси Штатів та їхніх союзників, згідно з опитуванням Reuters/Ipsos, проведеним у червні.

Очікується, що президент України Володимир Зеленський відвідає Байдена в Білому домі в четвер, 21 вересня, а також зустрінеться з деякими лідерами Конгресу.

Сполучені Штати готують новий пакет військової підтримки Україні до його візиту, а також звернулися до Конгресу з проханням затвердити додаткові кошти на допомогу Києву до кінця року.

"Ми впевнені, що це матиме двопартійну підтримку. Я думаю, що президент Зеленський також вірить у це", - заявив журналістам радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван.

Після виступу Байден зустрінеться з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем, щоб обговорити “гарячі точки” у світі.  Пізніше він візьме участь у саміті з президентами п'яти країн Центральної Азії - вперше. Це Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан.

У середу, 20 вересня, Байден зустрінеться з президентом Бразилії Луїсом Інасіо Лула да Сілвою. Також у середу Байден проведе свою першу зустріч віч-на-віч з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху після того, як Нетаньяху повернувся до влади в грудні минулого року. 

За словами Саллівана, вони обговорять "бачення більш стабільного, процвітаючого і інтегрованого регіону, а також обміняються думками щодо ефективної протидії та стримування Ірану".

Раніше повідомлялося, що  президент України Володимир Зеленський прибув у США для участі в засіданні Радбезу ООН у Нью-Йорку.  Зеленський закликав виключити Росію з Ради Безпеки ООН напередодні свого виступу на Генеральній Асамблеї. Президент України розкритикував ООН за те, що вона дозволяє Росії продовжувати залишатися при владі, попри агресивну війну проти України. 

Чи може країна-агресор, що порушує безліч норм міжнародного права, не просто бути членом ООН, а ще й сидіти в її органі — Раді Безпеки, на який покладено відповідальність за підтримку міжнародного миру та безпеки? Запитання риторичне. Але коли є незаперечні  докази того, що Російська Федерація потрапила в ООН та її Радбез абсолютно незаконно, потрібно діяти.  Що це за докази, як позбавити  РФ членства в ООН, і навіщо це Україні? Читайте у статті Максима Баришнікова та Володимира Єльченка «Найбільша геополітична афера ХХ століття: чому перебування Росії в ООН безпідставне».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі