Президент США Джо Байден заявив, що республіканці хочуть оголосити йому імпічмент, аби призупинити роботу уряду. Білий дім засудив плани розпочати розслідування щодо імпічменту президента, повідомляє Reuters.
Прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр назвала розслідування "політичним трюком" і заявила, що республіканці не надали жодних доказів проти Байдена, оскільки розслідують ділові операції його сина, Хантера.
Президент США розповів, що коли ультраправа республіканська законодавець і вірна союзниця колишнього президента Дональда Трампа Марджорі Тейлор Грін була вперше обрана до Конгресу США, вона тоді сказала, що перше, що хотіла б зробити, - це оголосити йому імпічмент.
"Я не знаю точно, чому, але вони просто знали, що хочуть оголосити мені імпічмент. Найкраще, що я можу сказати, вони хочуть оголосити мені імпічмент, тому що хочуть закрити уряд", - сказав Байден донорам під час збору коштів у Вірджинії.
Президент США додав, що не зосереджується на розслідуванні щодо імпічменту.
"Я прокидаюся кожного дня, і це не жарт, я не зосереджений на імпічменті. У мене є робота, яку я маю виконувати", - зазначив він.
Білий дім звинувачує Тейлор Грін у тому, що вона чинила тиск на спікера Палати представників Кевіна Маккарті, аби той віддав наказ про проведення розслідування щодо імпічменту.
Цей крок Маккарті створює підґрунтя для багатомісячних суперечливих слухань у Палаті представників, які можуть відволікти законодавців від ухвалення законопроектів про витрати, а також “підвищити градус” президентських перегонів 2024 року, в яких Трамп сподівається взяти реванш за поразку на виборах 2020 року і повернути собі Білий дім.
"Це політичне переслідування президента, а не боротьба за правду", - сказала Жан-П'єр.
Вона додала, що республіканці не знайшли жодних доказів того, що Байден зробив щось погане, "тому що президент не зробив нічого поганого".
Раніше повідомлялося, що спікер Палати представників США Кевін МакКарті 12 вересня оголосив про початок процедури імпічменту президента Джо Байдена. Він звинуватив американського лідера у «культурі корупції».Розслідування буде зосереджене на закордонних бізнес-справах його сина Хантера Байдена (зокрема, в Україні), а також на тому, чи був президент причетний до цих угод і чи отримував від них вигоду.
Якщо республіканці досягнуть успіху, Байден стане четвертим президентом США, якому буде оголошено імпічмент. Трамп, його попередник, двічі піддавався імпічменту Палатою представників, але не був засуджений Сенатом.
Білий дім створив оперативний штаб для реагування на запит республіканців щодо імпічменту, куди увійшли два десятки юристів, помічники законодавців і співробітники зі зв'язків з громадськістю. За даними POLITICO, у Білому домі вважають, що Байден отримає більше користі від цього розслідування, ніж республіканці.