Байден обговорив зі спадкоємним принцом Саудівської Аравії ескалацію між Ізраїлем та ХАМАС: деталі розмови

Поділитися
Байден обговорив зі спадкоємним принцом Саудівської Аравії ескалацію між Ізраїлем та ХАМАС: деталі розмови © Flickr/White House
Обидва лідери домовилися продовжувати тісно координувати свої дії.

Президент США Джо Байден і спадкоємний принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман у вівторок, 24 жовтня, обговорили зусилля щодо запобігання розширенню конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС. Про це повідомляє Reuters.

Вони погодилися із закликом продовжувати ширші дипломатичні зусилля для підтримки стабільності в регіоні, заявив Білий дім, додавши, що обидва лідери будуть продовжувати тісно координувати свої дії.

Байден і Мохаммед бін Салман привітали доставку гуманітарної допомоги через Єгипет у Сектор Гази і визнали, що необхідно зробити значно більше для того, щоб цивільне населення мало постійний доступ до їжі, води і медичної допомоги.

Обидва лідери також підтримали зусилля, спрямовані на звільнення заручників, утримуваних ХАМАС.

Під час розмови сторони підтвердили важливість роботи над досягненням "сталого миру" між ізраїльтянами і палестинцями, як тільки криза вщухне, повідомив Білий дім, додавши, що вони будуть "опиратися на роботу, яка вже ведеться між Саудівською Аравією і Сполученими Штатами протягом останніх місяців".

Байден і держсекретар США Ентоні Блінкен казали, що, на їхню думку, напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня був частково мотивований тим, щоб зірвати потенційну нормалізацію відносин між Ізраїлем і Саудівською Аравією.

Ізраїль підписав дипломатичні угоди з Об'єднаними Арабськими Еміратами, Бахрейном, Марокко і Суданом з 2020 року, але нормалізація відносин з Саудівською Аравією, найбільшою економікою на Близькому Сході, стала б проривом для прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху і його країни. Ер-Ріяд не пішов за цим прикладом, заявивши, що спочатку слід вирішити палестинське питання.

Країни Перської затоки, включаючи Саудівську Аравію, побоюються, що розширення конфлікту вплине на їхню національну безпеку, і наполягають на припиненні вогню в Секторі Гази.

Хоча Сполучені Штати закликали до "гуманітарної паузи" для доставки допомоги, вони не підтримали припинення вогню, а речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі казав, що припинення вогню на нинішньому етапі піде на користь ХАМАС.

Під час президентства Байдена США і Саудівська Аравія працювали над тим, щоб королівство визнало Ізраїль в обмін на американські гарантії безпеки. Публічно представники адміністрації США намагалися применшити розмови про прорив у переговорах, але Байден був захоплений цією ініціативою і в липні відправив до королівства радника з національної безпеки Джейка Саллівана.

Ці зусилля зараз перебувають у підвішеному стані після смертоносної атаки ХАМАС 7 жовтня. Повідомлялося, що Саудівська Аравія призупинила рух до нормалізації відносин з Ізраїлем. Однак, як пишуть ЗМІ, йдеться лише про паузу, а не кінець дипломатії.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі