Байден назвав Сі Цзіньпіна "диктатором" 

Поділитися
Байден назвав Сі Цзіньпіна © Скріншот з відео
Коментарі президента США з'явилися в той час, коли дві країни намагаються зменшити напруженість у відносинах.

Президент США Джо Байден назвав лідера Китаю Сі Цзіньпіна диктатором і сказав, що Сі був дуже збентежений, коли китайська повітряна куля збилася з курсу над США на початку цього року. Про це повідомляє The Guardian.

Байден зробив цю заяву через день після того, як держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся з Сі під час візиту до Китаю, який повинен був послабити напруженість між двома країнами.

"Причина, чому Сі Цзіньпін дуже засмутився, коли я збив ту повітряну кулю, повну шпигунського обладнання, полягає в тому, що він не знав, що вона там була", – сказав Байден.

"Це велика ганьба для диктаторів. Коли вони не знають, що сталося. Це не повинно було статися там, де сталося. Вона (повітряна куля-шпигун – ред.) збилася з курсу", – додав Байден.

У лютому над повітряним простором США пролетіла китайська повітряна куля-шпигун. Цей інцидент, а також обміни візитами між офіційними особами США і Тайваню посилили напруженість у відносинах між США і Китаєм.

Байден також заявив, що Китай "має реальні економічні труднощі".

Китайська економіка спіткнулася у травні: зростання промислового виробництва і роздрібних продажів не виправдало прогнозів. Це може означати, що Пекіну доведеться докласти більше зусиль, щоб підтримати хитке відновлення після пандемії.

Під час зустрічі в понеділок, 19 червня, Блінкен і Сі домовилися стабілізувати інтенсивне суперництво між Вашингтоном і Пекіном, щоб воно не переросло в конфлікт, але під час рідкісного візиту держсекретаря до Китаю не вдалося досягти великого прориву.

Сторони домовилися продовжувати дипломатичну взаємодію з більшою кількістю візитів американських посадовців у найближчі тижні та місяці. Пізніше у вівторок, 20 червня, Байден заявив, що посол США з питань клімату Джон Керрі може незабаром поїхати до Китаю.

Байден також сказав, що Сі був стурбований через альянс QUAD, до якого входять Японія, Австралія, Індія та США. За словами американського лідера, він раніше казав Сі, що США не намагаються оточити Китай за допомогою QUAD.

"Він подзвонив мені і сказав, щоб я не робив цього, тому що це ставить його в скрутне становище", – сказав Байден.

Пізніше цього тижня Байден зустрінеться з прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді, і очікується, що Китай стане темою обговорення між двома лідерами.

Нещодавно президент США Джо Байден привітав те, що він назвав прогресом у відновленні відносин Штатів та Китаю після того, як держсекретар Ентоні Блінкен здійснив дводенний візит у Пекін.

Блінкен є найбільш високопоставленим американським чиновником, який відвідав Пекін за останні п'ять років, оскільки останнім часом між двома найбільшими економіками світу загострилася напруженість. Переговори дають надію на те, що обидві сторони зможуть нормалізувати відносини і відкрити двері для розмови Сі з Байденом. Обидва лідери не розмовляли з часу їхньої минулорічної зустрічі на Балі.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі