Байден заявив про прогрес у відносинах США та Китаю після зустрічі Блінкена з Сі

Поділитися
Байден заявив про прогрес у відносинах США та Китаю після зустрічі Блінкена з Сі © Скріншот з відео
Президент США каже, що держсекретар провів чудову роботу.

Президент США Джо Байден привітав те, що він назвав прогресом у відновленні відносин Штатів та Китаю після того, як держсекретар Ентоні Блінкен здійснив дводенний візит у Пекін, в тому числі, провівши переговори з китайським лідером Сі Цзіньпіном. Про це повідомляє Bloomberg.

Байден заявив, що Блінкен провів чудову роботу.

"Ми на правильному шляху", - сказав президент США.

"Ви знаєте, що він був досягнутий. Ви не повинні питати про це. Ви можете запитати, скільки прогресу було досягнуто", - відповів Байден на запитання про те, чи відчуває він, що США досягли прогресу.

Блінкен є найбільш високопоставленим американським чиновником, який відвідав Пекін за останні п'ять років, оскільки останнім часом між двома найбільшими економіками світу загострилася напруженість. Переговори дають надію на те, що обидві сторони зможуть нормалізувати відносини і відкрити двері для розмови Сі з Байденом. Обидва лідери не розмовляли з часу їхньої минулорічної зустрічі на Балі.

Війна Росії проти України, Північна Корея і Тайвань були серед тем, які Блінкен обговорював із Сі, повідомив американський чиновник журналістам.

Погляди обох країн залишаються розділеними з багатьох питань, і не було жодного прогресу у відновленні прямих контактів між їхніми військовими, до чого закликали США на тлі зростання напруженості між силами Штатів та Китаю навколо Тайваню і в інших місцях. 

Але, за словами Блінкена, обидва лідери були згодні з необхідністю "стабілізації" відносин між країнами.

Пекін заявив Блінкену, що Сполучені Штати повинні припинити говорити про те, що Китай є загрозою, а також скасувати санкції проти Китаю, які є "незаконними". Крім того,  Пекін закликав США припинити пригнічувати технологічний розвиток Китаю і втручатися у внутрішні справи країни, повідомили китайські ЗМІ з посиланням на, офіційного представника Міністерства закордонних справ Китаю Ян Тао.

Окрім торговельних суперечок та питань щодо інтелектуальної власності, США і Китай залишаються в розбіжностях через проблеми з правами людини і обмеження Штатів на постачання передових технологій.

Блінкен також зустрівся з главою МЗС Китаю Цінь Ганом. Дипломати домовилися про те, що країни будуть продовжувати діалог. Також Цінь Гана запросили до Вашингтона для продовження дискусій.

Блінкен наголосив на важливості «збереження відкритих каналів зв'язку з усього спектру питань для зменшення ризику неправильного сприйняття і прорахунків».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі