Їх надихнули музи фантастики й науки

Поділитися
Підсумки I Українського конкурсу на найкраще коротке науковофантастичне оповідання «Галілей2006» підбито в Харкові...

Підсумки I Українського конкурсу на найкраще коротке науково­фантастичне оповідання «Галілей­2006» підбито в Харкові. «Галілей» — частина проекту «Наука та інновації — суспільству», як і конкурси науково­популярних статей і фотографій, лауреатів яких оголошено ще в грудні 2006 року. Ідею конкурсу підтримали відомий учений і популяризатор науки Сергій Капиця та корифей наукової фантастики письменник Борис Стругацький, котрі надіслали харків’янам свої вітання.

Перше місце, Знак переможця і грошову премію присуджено Володимирові Голубєву (Рязань, Росія) за оповідання «Свердловина» та авторам розповіді «Сам-три» Юлії Полежаєвій (Санкт-Петербург, Росія) і Миколі Сакві (Москва, Росія).

Переможців конкурсу «Галілей» визначили на підставі оцінок журі, до складу якого ввійшли відомі письменники-фантасти Василь Головачов (Росія), Віталій Забірко (Україна), Олександр Зорич (Україна), Микола Романецький (Росія), а також один із засновників міжнародного конвенту фантастики «Зоряний міст» Микола Макаровський (Україна) і журналіст Сергій Прасолов (Україна).

Призами і дипломами відзначено ще кілька оповідань — вони не ввійшли в число переможців, але привернули увагу цікавими ідеями та сюжетами. Це — «Велике прання» Олександра Лобіна, «Міць мурахи» Сергія Челяєва, «Перехід» Владислава Сурніна, Flash Mobius Олександра Єгорова, «Божественний вітер» Володимира Вареци та «Рожеві окуляри» Володимира Пономарьова. 35 оповідань-фіналістів будуть опубліковані у збірнику науково-фантастичних оповідань «Галілей», яку організатори конкурсу готують до друку. Повні тексти цих оповідань після виходу збірника у світ будуть виставлені також на сайті «Галілея».

Трохи статистики. Загалом на конкурс надійшло 169 творів російською, українською та англійською мовами з Росії, України, Узбекистану, Киргизстану, Білорусі, Ізраїлю, Франції та Литви. Автори живуть переважно у великих містах, хоча чимало любителів фантастики надіслали свої твори із селищ і сіл. Як виявилося, фантастиці «всі віки підвладні» — є автори, котрим іще немає 20-ти, і котрим перевалило уже за 60, причому чоловіки становили 80% загального числа учасників конкурсу.

Цікаво, що тільки двоє конкурсантів представилися в анкеті «Галілея» як письменники. Інші бралися за перо після своєї основної роботи. Як з’ясувалося, муза фантастики вабить людей найрізноманітніших професій: журналістів, викладачів, інженерів, науковців, програмістів, військовослужбовців, економістів, медпрацівників, політологів, соціологів, філософів і дизайнерів, столярів та електриків.

З повною інформацією про конкурс «Галілей» та його підсумками можна ознайомитися на Інтернет-сайті: www.galilei.org.ua .

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі