ЦІКАВА ПОЛІТИЧНА ФІЗИКА

Поділитися
На жаль, змушений констатувати помічений мною на шпальтах вашого видання дефіцит матеріалів, що популяризують науку загалом й окремі її дисципліни зокрема...

На жаль, змушений констатувати помічений мною на шпальтах вашого видання дефіцит матеріалів, що популяризують науку загалом й окремі її дисципліни зокрема.

Запропоновані мною статті покликані заповнити цю прогалину й відвернути молодь від шкідливих звичок і радикальної поведінки.

Автор цих статей не ставить за мету продемонструвати свій внесок у прогрес людства. Досвідчений читач і так сам усе зрозуміє.

З надією на подальше співробітництво, щиро ваш

Проф. А.Н.

На жаль, останнім часом стає дедалі виразнішою прикра зневага молоді до точних наук. Воно й не дивно. Куди більше враження на представницю прекрасної статі справить подана до під’їзду іномарка останньої моделі, ніж глибокі знання представника сильної статі в галузі фізики чи сучасних космогонічних теорій.

Кожна наука, зокрема політична фізика, має предмет вивчення, методологію та суму знань, узагальнену в вигляді закономірностей або законів. Автор виявив дивовижний факт: політичні закони точно копіюють закони фізики. Але набагато важливіші наслідки цього відкриття. Політика може прогресувати так само швидко, як, приміром, ядерна фізика. І навіть із такими самими вибухонебезпечними ефектами. Вся справа в фундаментальному законі політики:

Е = mс2,

де Е — влада, m — гроші, с2 — ступінь корумпованості суспільства.

Говорячи простою та зрозумілою мовою, влада й гроші еквівалентні, вони можуть взаємно переходити одне в одне, аби тільки «с2» було досить великою. За цим у найближчі кілька століть справа не стане. Закони фізики й політики досить міцні й довготермінові. Корупція була, є і буде.

Головний висновок із фундаментального закону політичної фізики полягає в тому, що гроші можна перетворювати на владу, а з допомогою влади можна одержати безліч грошей. Обидва ці процеси, якщо вони почалися, дуже важко контролювати, оскільки близько підходити до джерела політичної реакції небезпечно для здоров’я.

Після відкриття мною основного закону як із рогу достатку посипалися нові відкриття. Ніколи раніше так легко не створювалася нова наука. Ніколи раніше основоположник нової науки не залишав своїм послідовникам так мало матеріалу для подальших досліджень. Власне, нащадкам нічого не залишається, як скрупульозно вивчати політичну фізику та співати дифірамби її засновнику.

А тепер переходимо до наступних розділів політичної фізики.

Ісак Ньютон свого часу відкрив три закони, які він застосував до такого окремого випадку, як матеріальний всесвіт. Політична фізика зробила ці закони всеосяжними, застосовними як до окремого всесвіту, так і до загальної політичної історії людства. Ось ці закони:

1. Політичні сили, що одержали владу й не зустрічають опору з боку інших політичних сил, перебувають при владі нескінченно.

2. Вплив однієї політичної сили на іншу прямо пропорційний діючій силі та обернено пропорційний вазі іншої політичної сили.

3. Будь-яка дія опозиції (за наявності такої) зустрічає протидію влади (і навпаки). Якщо одна політична сила намагається змінити ситуацію, то майже завжди знаходиться інша політична сила, що хоче змінити її в прямо протилежному напрямі.

Закон Ома органічно доповнює закони Ньютона. У політичній фізиці він формулюється так: «Сила політичних емоцій прямо пропорційна політичній напрузі в суспільстві».

Закон Гука пояснює вражаючі випадки однодумності в країнах, влада яких не зневажала тривалим і масовим використанням засобів масової інформації для поліпшення власного іміджу. Його можна сформулювати так: «Деформація суспільної свідомості прямо пропорційна докладеним для цього зусиллям». Як свідчить наша недалека історія, залишкова деформація свідомості громадян може зберігатися протягом дуже тривалого часу.

Теорія відносності Ейнштейна цілком підтвердилася під час референдумів недавнього минулого про самостійність і незалежність. Виявляється, все залежить від системи координат. У радянській системі координат народ голосує за Союз, а в післяпутчовій системі координат народ голосує проти. Як то кажуть, дивлячись як дивитися...

Принцип невизначеності Гейзенберга в політичній фізиці: «Не можна одночасно обіцяти щось перед виборами і сподіватися виконати це після виборів». Або те, або інше, але не обидві координати разом.

Корпускулярно-хвильова природа матерії. Кожен політик хоче одночасно бути на хвилі популярності й не втратити своїх матеріальних достоїнств. Усе залежить від маси політика й частоти його появи в засобах масової інформації.

Червоне зміщення. Нагадаю: що далі від нас об’єкти чи події, то червонішими вони нам здаються. Чим далі ми заглиблюємося в історію, тим більше там червоного кольору. Парфуми «Червона Москва», цукерки «Червоний мак», Червона Армія марширує під червоними прапорами на Червоній площі, піонери в червоних галстуках вручають червоні гвоздики червононосим дядькам на червонуватому мавзолеї... Що ближче до нас події та люди, то більш блакит... то більш зеленими вони нам здаються. Нині зелені поступово завойовують владу в західних країнах. Пригадаймо, приміром, Німеччину. Можливо, недалекий той день, коли схід також не червонітиме, а зеленітиме.

Та повернімося до наших... політиків.

Таке фізичне явище — фотоелектричний ефект. Він виявляється в тому, що при сильному освітленні з речовини вилітають електрони. У політиці те саме. Варто сильно засвітити господарську або державну структуру, як із неї починають вилітати керівники різних рангів. Кількість керівників, що вилітають, прямо пропорційна інтенсивності засвітки.

Закони збереження. Це універсальні закони. Зберігається і рух, і речовина, і енергія. Вони тільки переходять з однієї форми в іншу. Сума від цього не змінюється, ніщо безслідно не зникає і ні з чого не виникає. У житті все точнісінько так само. Приміром, депутати переходять з однієї фракції парламенту в іншу, а результат від цього не змінюється.

Закони термодинаміки особисто мені подобаються більше від інших законів. Мало того, що це всеосяжні, філософські закони. Це закони здорового глузду. Переказуючи їх простими словами, можна використовувати такі прислів’я та приказки, як: «Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці», «Без труда нема плода», «За все в житті потрібно платити». Є, звісно, люди, котрі намагаються не платити, коли можливо; декому це навіть вдається, але за них доводиться доплачувати іншим. За безкоштовну вищу освіту платять платники податків, діти яких не навчаються у вузах, безкоштовне лікування в дорогих лікарнях, санаторіях і за кордоном оплачують, головним чином, ті, хто може одержати безплатно в лікарні тільки пораду, але не безкоштовну медичну допомогу.

Явище резонансу дозволяє зруйнувати міст ротою солдат, котрі крокують у ногу, внаслідок різкого зростання амплітуди коливань. За допомогою резонансу можна досягти більш корисного, ніж руйнування мостів, ефекту зростання службового рівня. Для цього тільки й треба, щоб частота ваших коливань збіглася з частотою коливань владних структур.

І в завершення скажемо декілька слів про реакції ядерних перетворень. Ми знаємо, що зі зміною кількості протонів у ядрі одні елементи перетворюються на інші. У певних умовах ця реакція відбувається вибухово, з виділенням великої кількості енергії (ланцюгова реакція). У політиці точнісінько так само. Політики змінюються, трансформуються залежно від свого внутрішнього змісту й певних умов зовнішнього середовища. Трансформація зазвичай відбувається швидко. Приміром, після заборони КПРС багато політиків із комуністичним минулим дуже швидко трансформувалися в щось інше, атеїсти стали віруючими, партократи стали демократами, ліві сталі правими, праві полівіли, дисиденти стали адміністраторами, а бюрократи дисидентами. Можна пророчити, що політичні ланцюгові реакції перетворення можливі й у майбутньому. Для цього досить різкої зміни умов зовнішнього середовища або нагромадження в одному місці критичної маси активних елементів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі