Світовий океан поступово змінює колір із синього на зеленіший, особливо біля екватора, і в цьому, ймовірно, винна кліматична криза, йдеться в результатах дослідження Національного океанографічного центру при Саутгемптонському університеті, опублікованих у журналі Nature.
"Нас хвилює не сам колір, а те, що він свідчить про зміни у стані екосистеми", - цитує автора дослідження Б. Кейла британське видання The Guardian.
Попередні дослідження в цій сфері були спрямовані на зміни у зеленому кольорі океану – по зеленому хлорофілу в планктоні – для отримання інформації про тенденції зміни клімату. Новизна дослідження команди Кейла полягає в тому, що вони проаналізували 20-річні спостереження супутника Modis-Aqua компанії NASA, що є вичерпним архівом даних, і звернули увагу на закономірності зміни відтінку океану в повнішому кольоровому спектрі, включно з червоним і синім.
Планктон різних розмірів по-різному розсіює світло, а планктон із різними пігментами по-різному поглинає світло. Вивчення змін у кольорі дозволяє вченим отримати чіткіше уявлення про зміни у популяціях планктону по всьому світу. Фітопланктон має найважливіше значення для екосистем океану, оскільки він є основою більшості його харчових ланцюжків.
Дослідник продуктивності океану з Університету штату Орегон Майкл Беренфельд додав, що зміни кольору океану також можуть бути пов'язані зі збільшенням у ньому об'єму мікропластику.
У січні 2024 року NASA планує запустити вдосконалений супутник Pace, який, серед іншого, вимірюватиме сотні кольорів у океані, що дозволить зробити прогрес у таких дослідженнях.