Флотацією називають один з основних процесів збагачення корисних копалин (як мінералів, так і руди), які містять кольорові та рідкісні метали. Він потребує попереднього подрібнення вихідної сировини, використання великої кількості води та чималих енергетичних витрат. Але колектив київських учених і спеціалістів, що працюють у НАН України, впевнені: можлива й суха флотація, тобто збагачення руди без застосування води. Власне, вони і створили такий унікальний метод, що є прямим результатом їхніх досліджень зі збагачення руди, яка містить коштовні метали. Метод особливо ефективний у тих випадках, коли вміст коштовних металів у руді настільки малий, що застосовувати традиційні способи нераціонально.
Суть «сухої» флотації полягає у тому, що з допомогою спеціальних вторинних джерел електроенергії можна відразу, без багатьох проміжних процесів, здійснити сепарацію і збільшити концентрацію коштовних металів, після чого стає економічно вигідно використовувати традиційні технології.
Не забули вчені і про необхідність істотного зниження енерговитрат на технологічний процес: щоб переробити тонну рудної маси, потрібна лише одна кіловат-година електроенергії.