Сонце, яке живе на даху

Поділитися
Дорожчання традиційних енергоносіїв — нафти та газу — примушує шукати альтернативні і поновлювані джерела отримання енергії...

Дорожчання традиційних енергоносіїв — нафти та газу — примушує шукати альтернативні і поновлювані джерела отримання енергії. Одним із таких є сонячне випромінювання, за яке не потрібно платити. Отримання електроенергії із Сонця — вже не справа письменників-фантастів, це стає нашою повсякденною реальністю.

Найперспективнішою технологією перетворення сонячної енергії вважається фотовольтаїка — пряме перетворення випромінювання Сонця з допомогою спеціальних напівпровідникових елементів — сонячних батарей. У її фізичній основі лежить явище фотоефекту — «виривання» електронів із речовини (наприклад, кремнію) під дією часток світла (фотонів), які мають необхідну енергію (довжину хвилі). Для підвищення потужності установки фотоелементи об’єднують у модулі — сонячні батареї.

Фотовольтаїчний ефект було відкрито у 1839 році Едмондом Беккерелем, який помітив, що в результаті впливу сонячного випромінювання можна при певних електрохімічних конфігураціях отримувати електричну енергію. Проте на практиці це відкриття почали використовувати лише в 1954 році.

Сьогодні фотовольтаїка як окремий науково-технологічний напрям переживає справжній бум. Найбільшим ринком споживачів фотовольтаїки у світі (за даними Європейської асоціації фотовольтаїчної промисловості — European Photovoltaics Industry Association, EPIA, 51%) сьогодні є Німеччина. У розвиток цього сегмента енергетики майбутній концерн Bosch вклав уже близько двох мільярдів євро і планує інвестувати цей напрям і надалі. Першим кроком стала купівля торік одного з найбільших у Європі виробників фотоелектричних модулів — компанії Ersol, а навесні нинішнього року канцлер Німеччини Ангела Меркель заклала першу цеглину в новий завод Bosch із виробництва фотоелектричних модулів потужністю 90 мільйонів фотоелементів на рік. За прогнозами федерального міністерства економіки Німеччини, на кінець нинішнього століття понад 60% усієї світової енергії вироблятиметься з допомогою фотоелектричних систем. Головна причина – енергії Сонця на порядок більше, ніж від усіх традиційних джерел, разом узятих, а її використання не завдає шкоди довкіллю. Попит на «сонячні» новинки збільшується стрімкими темпами. За прогнозами, зростання ринку геліотермічного обладнання у країнах Європи в 2010 р. становитиме 15 відсотків відносно поточного року, а до 2014-го в окремих країнах він зросте втричі.

В Україні технології використання сонячної енергії поки що в дивовижу. Тим часом ціна на газ дуже «підігріває» попит на сучасне обладнання, яке працює на поновлюваній енергії. Так, на виставці «Аква-Терм-2009» зразки геліотермічної техніки, представлені компанією «Бош Термотехніка Україна», привернули до себе підвищену увагу. Вже найближчим часом, вважають фахівці, сонячні колектори можна буде побачити на дахах як приватних котеджів, так і об’єктів промисловості, готельного господарства, санаторно-оздоровчих комплексів та інших установ із інтенсивним споживанням гарячої води.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі