«Вчений-дослідник і педагог, професор Харківського художньо-промислового інституту, член-кореспондент Української академії архітектури...
А тепер про моральну мужність людини, яка створила систему краси й гармонійності. Юрій Григорович слабує на хворобу Бехтерєва, через що ось уже десять років прикутий до ліжка. І весь цей час він не здається — продовжує вести дипломників Харківського художньо-промислового інституту, малює, пише книжки. Навіть ураженого тяжкою недугою, його обрали академіком Української академії архітектури, він захистив докторську дисертацію!
— Дисертацію було написано на основі чотирьох уже опублікованих книжок, — говорить Юрій Божко. — Але захист у його традиційній формі, тим паче в Києві, бачився неможливим. Був потрібен якийсь нестандартний підхід. Я звернувся по допомогу до голови Північно-Східного наукового центру НАН України, свого депутата, академіка НАНУ Володимира Петровича Семиноженка й розповів йому про ситуацію, що склалася. Разом із заступником голови Костянтином Костянтиновичем Прядкіним він знайшов розв’язання проблеми й узгодив його з ВАКом. Процедура захисту у формі наукової доповіді проходила, як виняток, без моєї особистої присутності. На першому засіданні спеціалізованої ради Київського державного технічного університету будівництва й архітектури було зачитано мою письмову доповідь і відгуки опонентів, зафіксовано запитання членів ради. На другому — зачитано мої відповіді на ці запитання та проведено голосування. За винятком одного, що «утримався», усі були «за».
…А на недавній персональній виставці Юрія Григоровича в харківському Будинку архітектора серед інших художньо-живописних композицій було представлено його останню працю під назвою «Діалог із «Чорним квадратом» Малевича». Вона неабияк зацікавила відвідувачів.
— Малевич створив образ великої абстракції, певного екстремуму негативного характеру — чорний квадрат нескінченності, незбагненності, руйнації, — розповідає Юрій Григорович. — Я віддав належне стартовій думці Малевича, але запропонував інший екстремум, що несе позитивний заряд, певну противагу — біле коло на тлі повного колірного спектра. Як еталон зримої цілісності, завершеності й ефективності. Чорний квадрат і біле коло — це своєрідний контраст двох екстремальних констант.
Нині Юрій Божко працює над останньою редакцією своєї нової книжки «Краса користі й користь краси». Це своєрідна філософія архітектури й дизайну. Філософія професіоналів, котрим суспільство доручає створювати образ споруд і предметів, «другу природу», яка багато в чому формує наше світовідчуття. На жаль, фінансові питання випуску цієї єдиної у своєму роді книжки поки що не вирішені. І якщо меценат не знайдеться, ми з вами ризикуємо так і не дізнатися, у чому ж полягає краса користі й користь краси...