Цього тижня в Києві відбулася презентація відразу двох географічних атласів. Один — Ukraine in Maps — виданий англійською мовою. Він з’явився завдяки зусиллям не тільки українських, а й угорських учених. Щоб представити його публіці, до столиці України прибув президент Академії наук Угорської Республіки пан Сильвестр Візі.
Презентація другого — «Національного атласу України» — відбулася у Великому конференц-залі НАН. Над цим фундаментальним картографічним твором українські картографи та вчені багатьох спеціальностей працювали вісім років. Національним атласом такого рівня можуть похвалитися небагато країн світу, хоча це науковий продукт, популярність якого в суспільстві важко переоцінити. Приміром, на портал із Національним атласом США заходить понад 20 мільйонів відвідувачів. Можна припустити, що електронна версія українського атласу також буде популярна в користувачів. Його значення особливо зростає напередодні проведення в нашій країні футбольного чемпіонату Євро-2012, коли багато європейців, та й мешканці інших континентів, шукатимуть на карті поки що не особливо відому у світі країну, що зветься Україна.
Українська картографія посідає дуже помітне місце у світі. На багатьох міжнародних конкурсах атласи, створені в нас, часто виборюють перші місця. Певно, й останні наші роботи не залишаться непоміченими колегами в усьому світі.