КОСМІЧНА АДРЕСА МИКОЛАЄВА

Поділитися
З радістю дізналися миколаївці про те, що Міжнародна астрономічна спілка затвердила для однієї відкритої малої планети ім’я столиці українського суднобудування...

З радістю дізналися миколаївці про те, що Міжнародна астрономічна спілка затвердила для однієї відкритої малої планети ім’я столиці українського суднобудування.

Слід сказати, що безкраї простори космосу вже «населені» такими небесними тілами, як «Одеса», «Ялта» й т.п. І ось тепер — «Миколаїв», планета, яку відкрили старший науковий співробітник Кримської астрономічної обсерваторії Микола Черних. Узагалі-то Микола Степанович відкрив цю планету близько двох десятків років тому, але ім’я «Миколаїв» дав лише нині — на честь 180-річчя Миколаївської астрономічної обсерваторії, діяльність якої тісно пов’язана з судноплавною справою. Адже засновували її для забезпечення суден Чорноморського флоту морехідними картами, а також для навчання штурманів астрономічних методів орієнтування. Згодом під керівництвом директора Миколаївської обсерваторії Карла Фрідріха Кнорре тут складали зоряні карти й каталоги, визначали координати планет і комет.

До слова, про координати. Планета «Миколаїв» — небесне тіло близько шести кілометрів у діаметрі, рухається орбітою між Марсом та Юпітером і робить повний оберт навколо Сонця за 3,7 року. Раз на чотири роки «Миколаїв» добре видно з Землі, і, звісно, озброївшись відповідною апаратурою, його можна навіть сфотографувати.

Свідоцтво Міжнародної астрономічної спілки про присвоєння назви «Миколаїв» малій планеті за номером 8141 було урочисто вручено мерові міста Миколаєва Володимиру Чайці. Ця акція стала складовою частиною триденної ювілейної міжнародної астрономічної конференції «Розширення та зв’язок опорних координатних систем із використанням наземних спостережних засобів». У роботі форуму взяли участь учені з-понад двох десятків наукових установ нашої країни, Росії, Туреччини, Китаю, Югославії, Румунії. На думку нинішнього директора Миколаївської астрономічної обсерваторії Геннадія Пінігіна, конференція пройшла на високому науковому рівні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі