Корали вчаться «рибалити»

Поділитися
Деякі корали здатні вижити, позбувшись живильного сусідства крихітних водоростей, які заодно надають їм кольору...

Деякі корали здатні вижити, позбувшись живильного сусідства крихітних водоростей, які заодно надають їм кольору. Вони пристосовуються «рибалити».

Основне джерело харчування коралів – мікроскопічні водорості, що населяють рифи. Саме вони перетворюють енергію сонячного світла на живильні речовини й водночас дарують коралам чудесні кольори. Тому корали й віддають перевагу світлому мілководдю. Втім, це не єдиний спосіб роздобути собі їжу. У коралів є жалкі вусики, якими можна схопити здобич, що пропливає поблизу, — було б тільки бажання. А воно виникає дуже рідко, тому що дієта з водоростей набагато ефективніша.

Проте в умовах глобального потепління «полювання» стає запорукою виживання. З підвищенням температури води корали позбуваються свого головного джерела харчування, а з ним і кольору, і поступово гинуть. Деякі екологи вважають, що в найближчі десятиліття зникне близько 60% коралів.

Співробітники Університету штату Огайо вирішили подивитися, як поводитимуться корали у стресовій ситуації. Вони зібрали біля гавайських берегів представників кількох видів і помістили в резервуари з водою, нагрітою до 27 градусів Цельсія, — улюблена температура коралів. Воду підігріли до 30 градусів. Через місяць відбулося повне знебарвлення всіх екземплярів.

Потім дослідники випустили «учасників експерименту» на волю. Представники виду Montipora capitata оговталися дуже швидко, навіть без улюблених водоростей. Вони зайнялися «риболовлею», відловлюючи щупальцями фітопланктон. А ось їхні сусіди, Porites compressa і Porites lobata, продовжували втрачати вагу, цілком покладаючись на сусідів, якими вони живилися, і не бажаючи вдаватися до щупалець, аби прогодувати себе.

Автори роботи переконані: деякі корали зуміють пережити глобальне потепління, але чи багато їх — невідомо. Може, Montipora capitata — єдина.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі