ТО ПРИМУШУЮТЬ ЧИ НІ?

Поділитися
Національний оператор зв’язку ВАТ «Укртелеком» примушує своїх працівників купувати акції. Про це заявив журналістам у вівторок віце-президент Антимонопольної спілки Олег Шевчук...

Національний оператор зв’язку ВАТ «Укртелеком» примушує своїх працівників купувати акції. Про це заявив журналістам у вівторок віце-президент Антимонопольної спілки Олег Шевчук.

Він нагадав, що пільгова передплата мала на меті заохочувати співробітників, надавши їм можливість вигідного продажу куплених за півціни акцій. «Співробітники «Укртелекому» купують акції за пільговою ціною 12,5 коп., але невідомо, чи зможуть вони повернути вкладені гроші, адже курс акцій може знизитися», — говорить О.Шевчук.

За його словами, зафіксовано «багато фактів» примушування людей до придбання акцій, і все це робиться «для того, щоб «Укртелеком» міг відрапортувати про перерахування в бюджет» коштів від розміщення акцій за пільговою передплатою.

Коментуючи на прохання агентства «Інтерфакс-Україна» такі заяви, директор компанії з організації управління корпоративними правами Тамара Лозова повідомила про роботу на підприємстві «гарячої лінії», за якою співробітники можуть повідомити про випадки примусової передплати. За її словами, поки що такі сигнали не надходили.

Як відзначила Т.Лозова, чимало охочих купити акції за пільговою передплатою висловлюють стурбованість тим, що не встигають зібрати для цього кошти. Тому в деяких дирекціях «Укртелекому» вирішили заробітну плату видати на декілька днів раніше. «Укртелеком» роз’яснює співробітникам, чому їм вигідно передплачувати акції, але в жодному разі не примушує їх викуповувати», — запевнила пані Лозова.

За оцінками «Укртелекому», право на пільгову передплату мають близько 200 тис. чоловік.

Кожна з вищевказаних осіб може придбати 3060 акцій номінальною вартістю 765 грн. (45 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Ціна однієї акції при пільговому продажі — половина її номінальної вартості, або 12,5 коп. Таким чином, вартість пакета за пільговою ціною — 382,5 грн.

Загалом на пільговий продаж виділено 13% статутного фонду ВАТ, зокрема 2,08% — працівникам підприємства, 5% — адміністрації, 5,92% — іншим громадянам, котрі мають право на пільги.

На підприємстві очікують, що в результаті пільгового розміщення буде продано лише близько 8% акцій, зокрема 5% — керівництву компанії і 2% — її співробітникам. Від продажу розраховують виручити понад 160 млн. грн.

Продаж 37% акцій стратегічному інвестору планується тепер уже на наступний рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі