ПРИВАТИЗАЦІЯ — ОДИН ІЗ ГОЛОВНИХ РИЗИКІВ ДЛЯ ЕНЕРГОСЕКТОРА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ

Поділитися
Таку думку висловило днями міжнародне рейтингове агентство Fitch. Хоч приватизаційний процес і йог...

Таку думку висловило днями міжнародне рейтингове агентство Fitch.

Хоч приватизаційний процес і його результати найчастіше мають позитивний середньостроковий і довгостроковий вплив на кредитоспроможність компаній, аналітики Fitch вважають, що можливі ситуації зі зворотним ефектом.

Ключові позитивні моменти, пов’язані з приватизацією, включають «поліпшення загальної прозорості компаній, стандартів звітності та гнучкості бізнесу, заснування регулюючого органу, а також лібералізацію тарифів або цін», зазначається у прес-релізі Fitch. Серед інших позитивів експерти агентства називають «поліпшення балансів компаній, у тому числі через зменшення боргів, і вирішення проблеми простроченої торгової дебіторської заборгованості».

Коли ж новий акціонер уже працює в певному секторі, йому, як вважає Fitch, «необхідно збільшити власні кошти компанії та об’єднати зусилля двох компаній для спільної діяльності». У результаті кредитоспроможність приватизованої компанії підвищується.

Ці чинники «швидше за все, ведуть до перегляду рейтингу у бік підвищення», зазначають аналітики Fitch. Позитивний вплив сильніший у тому разі, якщо інвестору присвоєно вищий кредитний рейтинг.

Водночас, якщо кредитний рейтинг інвестора перебуває на низькому рівні, то «зростання тиску у питанні виплати дивідендів або рівень заборгованості придбаної компанії можуть переважити позитивний ефект від приватизації».

Оскільки більшість світових нафтових гігантів уже присутні в роздрібному нафтовому секторі країн Центральної та Східної Європи і їм світить реструктуризація внутрішніх активів, інтерес до приватизації державних нафтових компаній дуже обмежений, наголошують аналітики Fitch. У результаті приватизаційні тендери залучають насамперед провідних регіональних гравців або найбільші російські нафтові компанії.

Інтерес російської компанії ВАТ «Татнефть» (рейтинг «B» із можливим негативним переглядом) до турецької компанії Tupras (рейтинг зобов’язань у місцевій валюті «BB+» із можливим негативним переглядом) пов’язаний в основному з прагненням збалансувати позиції щодо видобутку та переробки через придбання активів у нафтопереробних компаній і підвищення експорту сирої нафти.

Попередні покупки нафтових компаній у Росії та газових компаній у Чехії або Словаччині були викликані в основному планами ринкової експансії та/або забезпечення контролю над каналами поставок, зазначає Fitch.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі