На останньому серпневому засіданні урядовий комітет економічного розвитку вирішив відкласти розгляд питання про ліквідацію спеціальної економічної зони (СЕЗ) «Інтерпорт-Ковель» і результатів аналізу функціонування інших СЕЗ та територій зі спецрежимом інвестиційної діяльності.
Як повідомив прес-секретар віце-прем’єра з питань економіки Сергій Самойленко журналістам, Міністерство економіки заявило про необхідність додаткової підготовки цього питання перед винесенням його на обговорення.
За його словами, вирішується — чи доцільно аналізувати ефективність зон за підсумками діяльності у 2001 році, якщо декотрі з них лише нещодавно почали працювати.
Як раніше повідомило агентство «Інтерфакс-Україна», представники Мінекономіки в травні заявили про завершення аналізу ефективності діяльності СЕЗ і територій пріоритетного розвитку, а також про намір запропонувати ліквідувати деякі з них.
На цей час в Україні створено більше десяти СЕЗ і близько десяти територій пріоритетного розвитку (ТПР). Зокрема, у 1998—2000 роках запроваджено спецрежим інвестування на ТПР у Криму, Донецькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Луганській, Чернігівській областях, у містах Шостці (Сумська обл.) і Харкові.
Створено промислові СЕЗ «Донецьк» (Донецька обл.), «Славутич» (Київська обл.), «Курортополіс «Трускавець», «Яворів» (Львівська обл.) і «Миколаїв» (Миколаївська обл.), а також СЕЗ зовнішньоторговельного типу «Азов», «Закарпаття», «Інтерпорт-Ковель», «Рені», «Порто-Франко» Одеського морського торгового порту і «Порт «Крим».
Крім того, з 1996 року функціонує північнокримська експериментальна економічна зона «Сиваш» як пілотний проект локального економічного експерименту з відпрацюванням елементів СЕЗ.