В Україні відновлюється виробництво сталі – чому та що це змінить

Поділитися
В Україні відновлюється виробництво сталі – чому та що це змінить © Каметсталь/facebook
Експортери оцінили ризики і вважають за можливе збільшити виробництво для постачання продукції морем

В Україні повільно, але відновлюється виробництво сталі, яка є основним конструкційним матеріалом для промисловості та одним із вагомих складових експорту українських промисловців. Поліпшення морської логістики на фоні стабільного скорочення експорту іншими видами транспорту через Польщу, стимулювало українських виробників сталі планувати зростання виробництва, повідомляє НБУ. “У березні низка металургійних підприємств проводили ремонт обладнання, у тому числі з огляду на плани збільшити завантаження гірничого та металургійного підрозділів”, – зазначається у квітневому макроекономічному та монетарному огляді Нацбанку України.

НБУ

Що саме будуть експортувати?

Один з найбільших виробників цієї галузі - «АрселорМіттал Кривий Ріг» - планує повернутися до показників завантаженості виробництва 50% довоєнних потужностей. Розраховуючи на поставки через чорноморські порти, підприємство планує значно збільшити випуск залізорудного концентрату, чавуну та металопрокату.

Збільшення експорту сталі та інших експортних позицій виробників суттєво поліпшить валютний баланс України, оскільки раніше саме металургійна галузь була одним із найпотужніших постачальників валютних ресурсів, поруч з аграрним сектором. Крім того, робота таких підприємств суттєво поліпшить економічний стан регіонів.

Євросоюз за підсумками минулого року скоротив імпорт продукції гірничо-металургійного комплексу (ГМК) з Росії на 39,5% у порівнянні з 2022 роком – до 4,8 млн тонн. Про це свідчать дані Eurostat. Зазначається, що на імпорт російської продукції ГМК минулого року в порівнянні до попереднього витратили на 38,5% менше грошей. Тобто витрати скоротилися до 2,4 млрд євро.

Основну частку імпорту становили напівфабрикати – 69,4% від загального обсягу імпорту. За рік ЄС імпортував з РФ 3,11 млн тонн відповідної продукції, що на 16,6% менше роком раніше. Основний обсяг імпорту напівфабрикатів припадає на Бельгію – 1,22 млн тонн (-16,8% р./р.).

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі