Важливо знати: як підтримати себе під час війни

Поділитися
Рекомендації дали експерти.  

Через військове вторгнення РФ та ракетні удари ворога українці живуть у постійному стресі. Під час війни люди втрачають підґрунтя для спокою та стають вразливими. Фахівці Центру громадського здоров'я МОЗ України розповіли, що треба робити, щоб подолати емоційну нестабільність та підтримати себе під час війни.

Що робити, щоб підтримати себе під час війни

Єдиний шлях до подолання емоційної нестабільності – розуміння свого стану та знаходження балансу.

Для цього необхідно:

  • Бути відкритим до спілкування. Це можуть бути знайомі, друзі, родичі. Коли ми говоримо з іншими, ділимося своїм і розділяємо чуже, ми розуміємо, що в цьому світі ми не самі. І наші страждання, хвилювання чи страхи ми завжди можемо розділити.
  • Допомагати іншим. Зараз кожен українець намагається наблизити перемогу. Але пам’ятайте, без вашого внутрішнього ресурсу не буде сили допомагати іншим.
  • Знайти зону контролю. Дуже важливо виокремити частину життя, яку б ви точно змогли контролювати. Наприклад, дайте собі час сумувати три дні, а далі починайте рухатися вперед.
  • Повернути якусь свою маленьку традицію з мирного життя. Це може бути прогулянка на природі, чашка чаю чи кави зранку, пробіжка.
  • Контролювати свої ресурси та час. Необхідно дотримуватися інформаційної гігієни, а при перегляді новин довіряти лише перевіреним джерелам.
  • Приділяти час наодинці із собою. Важливо знаходити час, що подумати про щось особливе й глибоке.

Раніше ми писали, як відновитися після страшних новин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі