Важливо знати: як діяти у випадку радіаційної аварії на АЕС у вашому регіоні

Поділитися
Важливо знати: як діяти у випадку радіаційної аварії на АЕС у вашому регіоні © freepik/rawpixel-com
Необхідно дотримуватися чіткого алгоритму дій.

Російські окупанти постійно створюють загрозу радіаційних аварій на українських АЕС. Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що окупанти додатково замінували Запорізьку АЕС. Українці мають бути готові до виникнення будь-яких ситуацій.

Фахівці порталу dovidka.info розповіли, як діяти населенню у разі радіаційної аварії в регіоні.

Що робити при радіаційній аварії

Необхідно дотримуватися таких правил:

  • Почувши сигнал тривоги, що сповіщає про надзвичайну ситуацію, негайно увімкнути радіо, телевізор або інтернет і прослухати повідомлення. Цю інформацію ДСНС, армія, поліція чи місцеві органи управління мають повідомити на офіційних сторінках їх сайтів чи соцмереж або в офіційних каналах у Viber, Facebook чи Telegram.
  • Існує велика ймовірність того, що в зоні ураження зовсім не працюватиме інтернет та засоби звʼязку, буде відсутнє електропостачання. Треба подбати заздалегідь подбайте про наявність радіоприймача з живленням від батарейок. Це може бути єдиним засобом звʼязку в надзвичайній ситуації.
  • Якщо у вашій місцевості розміщена АЕС і на ній сталася аварія, треба залишатися в приміщенні або негайно зайти у нього, якщо ви на вулиці. Найкраще – в укриття або підвал. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівлі, тому треба триматися якнайдалі від стін і даху.
  • Швидко надягти респіратор або ватно-марлеву пов’язку; якщо їх немає – закрити ніс і рот рушником, хусткою або шарфом.
  • Закрити та заблокувати всі вікна, двері та вентиляційні отвори в приміщенні та не підходьте до них без нагальної потреби. Також треба вимкнути кондиціонер та обігрівачі.
  • Заздалегідь зробити запас води в герметичних ємностях так, щоб вистачило на кілька днів. Загорнути продукти в плівку та покласти у холодильник або шафу.
  • Уважно стежити за подальшими повідомленнями від ДСНС, армії, поліції чи місцевих органів управління. Вони сповістять про необхідність йодної профілактики, евакуацію та правила безпеки.

Також необхідно встановити на телефон застосунки, які допоможуть отримувати інформацію про надзвичайні ситуації:

  • “Тривога” (розробник – Мінцифри);
  • “єТривога” (розроблений українськими IT-волонтерами в Польщі);
  • “Київ Цифровий” (тільки для мешканців столиці)

Раніше фахівці Міністерства охорони здоров’я оприлюднили алгоритм дій на випадок радіаційної аварії та розповіли, коли треба проводити йодопрофілактику.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі