Що слід мати вдома, щоб захиститися від наслідків радіаційної аварії — рекомендації МОЗ

Поділитися
Що слід мати вдома, щоб захиститися від наслідків радіаційної аварії — рекомендації МОЗ © freepik/wirestock
Важливо дотримуватися основних правил.    

Міністерство охорони здоров'я розповіло, що слід мати вдома, щоб захиститися від наслідків радіаційної аварії. Інструкції опублікувала пресслужба МОЗ.

У відомстві заявили, що попри міжнародний нагляд за роботою ЗАЕС в Енергодарі, краще бути готовим до будь-яких надзвичайних ситуацій, зокрема і пов’язаних з поширенням радіації.

«Якщо у вашій місцевості трапилася радіаційна аварія, її можна перечекати в приміщенні», - зазначає МОЗ.

Якщо ви будете залишатися у будинку, а не в укритті, МОЗ також рекомендує заздалегідь підготувати скотч, плівку чи щільну тканину.

У відомстві пояснюють, що радіоактивний пил осідатиме на усіх можливих поверхнях, тому важливо ущільнити вікна та двері.

«Після того – не підходьте до них близько. Не користуйтеся зовнішніми системами вентиляції чи обігріву, зменште можливість потрапляння повітря з вулиці», - зазначає МОЗ.

Також рекомендують підготувати

  • Засоби гігієни: мило, шампунь.

Зокрема, після входу у приміщення потрібно змити з тіла весь пил та бруд, тому найкраще прийняти душ. За відсутності такої можливості, МОЗ радить вимити руки, обличчя та відкриті ділянки шкіри. При цьому важливо не терти шкіру, адже це може пошкодити її, спровокувавши потрапляння радіоактивних речовин у рану.

  • Пластикові герметичні пакети, змінний одяг та взуття.

У МОЗ радять переодягтися у чистий одяг після того, як ви змиєте з себе пил. Брудний одяг потрібно акуратно зібрати у пластикові пакети, найкраще, щоб пакети були герметичні. Запакований одяг залишити подалі від людей чи домашніх тварин.

  • Їжу та воду.

У МОЗ наголошують, що важливо заздалегідь подбати про запаси їжі та води. Радять зберігати відповідні запаси у герметичних контейнерах. Пляшкова вода у таких випадках вважається придатною до споживання.

При цьому, наголошується, що кип’ятіння не допоможе очистити воду від радіоактивних речовин. Водопровідну воду можна використовувати лише для миття, але не для споживання.

  • Лікарські засоби.

У МОЗ також радять підготувати запас ліків, які можуть знадобитися за станом здоров’я.

Зазначається, що йодид калію потрібно приймати лише тоді, якщо буде відповідна вказівка від органів влади чи ДСНС.

У МОЗ наголошують, що приймати йодид калію «для профілактики» без потреби – неприпустимо, адже це може завдати шкоди здоров’ю.

  • Засоби зв’язку.

Оскільки влада за необхідності сповіщатиме про ситуацію та даватиме вказівки щодо дій, важливо подбати про наявність засобів зв’язку, зокрема мобільного інтернету, а також телебачення. Крім того, у МОЗ радять придбати радіоприймач, який може працювати від батарейок у випадку аварії на електромережах. Наголошується, що отримувати інформацію потрібно з офіційних джерел.

Також важливо зібрати документи, оскільки вони можуть знадобитися для евакуації.

«Захистити себе від впливу радіації можливо лише за умови дотримання трьох основних правил – перебувати в укритті, стежити за офіційною інформацію та виконувати вказівки органів влади», - підкреслили у МОЗ.

У разі аварії на ядерних установках атомної станції може відбутися викид радіоізотопів йоду, цезію, стронцію та інших радіонуклідів. В результаті викиду може утворитися радіаційна хмара, яка по своїй протяжності може забруднювати ґрунт, поверхні, їжу та воду. Фахівці Міністерства охорони здоров’я розповіли, як правильно проводити йодну профілактику.

Важливо! Ця публікація має виключно загальноінформаційний характер і не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі