Що робити у випадку радіаційної аварії: інструкція від МОЗ

Поділитися
У відомстві оприлюднили рекомендації, яких слід дотримуватися.

Фахівці Міністерства охорони здоров’я опублікували алгоритм дій при радіаційній аварії. Ці рекомендації слід знати кожному українцю, оскільки Росія не дотримується жодних законів ведення війни, пише пресслужба відомства.

Правила поведінки при радіаційній аварії

Алгоритм дій при радіаційній аварії є наступним:

  • Негайно зайти в укриття або закритих приміщення, якщо ви знаходитесь на вулиці. Радіоактивний матеріал може осідати на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху будівлі. Домашніх тварин не можна випускати на вулицю. Якщо у будівлі є вікна та двері – їх можна ущільнити підручними засобами (вологою тканиною, скотчем). Необхідно вимкнути всі системи вентиляції, а також кондиціонери та обігрівачі. Залишайтесь в укритті, поки не надійдуть інші вказівки від офіційної влади.
  • Слідкуйте за інформацією. Увімкніть телебачення та радіо, підпишіться на Telegram-канали ДСНС, Національної поліції, інших державних органів влади або їх сторінки у Facebook. Очікуйте інформації від ДСНС про подальші дії.
  • Знезаразьте себе. Слід зняти верхній шар одягу – це допоможе позбутися до 90% радіоактивного матеріалу. Робіть це обережно, аби не розтрусити радіоактивний пил. Помістіть одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер, тримайте його далі від людей і домашніх тварин.
  • Прийміть душ з милом, голову помийте шампунем за можливості. Не використовуйте кондиціонери для волосся – вони можуть закріпити радіоактивний матеріал на вашому волоссі. Не можна шкрябати або терти шкіру – так радіоактивний матеріал може потрапити відкриті рани. Якщо можливість прийняти душ відсутня, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини тіла. При відсутності води, скористайтеся вологими серветками, вологою тканиною.
  • Одягніть чистий одяг. Допоможіть близьким зробити всі вище перераховані пункти. За можливості робіть це в рукавичках і масці чи респіраторі.

Коли треба приймати йодид калію

У МОЗ наголосили, що йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС.

«Приймати йодид калійю для «профілактики» без потреби – недопустимо. Це може зашкодити вашому здоров’ю. Також важливо, що йодна профілактика здійснюється одноразово. Тобто вживання йоду зараз не має жодного сенсу», – пояснили у відомстві.

Зазначається, що в аптеках йодид калію найчастіше продається у формі таблеток.

«Якщо його приймати вчасно й у визначеному дозуванні, йодид калію блокує поглинання радіоактивного йоду щитоподібною залозою. Він не захищає людей від радіації, а захищає тільки щитоподібну залозу від впливу радіоактивного йоду. Тобто захистити себе можливо лише за умови дотримання трьох основних правил – перебувати в укритті, слідкувати за офіційною інформацію та виконувати вказівки органів влади», – резюмували у МОЗ.

Нагадаємо, що раніше у Державній службі з надзвичайних ситуацій нагадали українцям основні правила поведінки при повітряній тривозі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі