Важка зима: як підготуватися до блекауту

Поділитися
Рекомендації дали експерти.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні тривають бойові дії. Ракетні удари ворога пошкоджують об'єкти критичної інфраструктури та житлові будинки. За прогнозами експертів, ця зима може бути важкою. Ворог намагається залишити українців без світла. Фахівці Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва розповіли, що треба робити, щоб підготуватися до блекауту.

Що треба купити, щоб підготуватись до відключень світла

На випадок блекаута потрібно створити екстрений набір речей:

  • Ліхтарик та запасні батарейки.
  • Свічки, сірники, запальнички.
  • Павербанк або інший портативний зарядний пристрій для мобільного телефону та низьковольтної техніки.
  • Мініатюрний світильник на світлодіодах, який працює від USB.
  • Радіо на батарейках. Приймач допоможе своєчасно отримувати важливу інформацію. Якщо він працює не лише від батарейок, а й може живитися від павербанка – ще краще.
  • Аптечка з основними ліками: від головного болю, від розладу шлунка, жарознижувальні, антисептики тощо. Якщо у когось у сім'ї є хронічні хвороби(діабет, астма, серцево-судинні захворювання), слід переконатися, що для них теж є запас. Також добре додати до аптечки термометр, пінцет та ножиці.

Чи потрібно робити запас їжі на випадок блекауту

При тривалому відключенні світла, слід мати запас їжі, яка не псується та не вимагає термічної обробки перед вживанням. Так, можна купити такі продукти: консерви, горіхи, печиво, сушені фрукти.

Також важливо мати достатню кількість питної води. Запас потрібно робити із розрахунку на кілька днів.

Щоб не було потреби мити посуд, можна використовувати паперові або пластикові одноразові тарілки.

Як підтримувати зв'язок під час блекауту

Важливо тримати телефон зарядженим наскільки це можливо. Так, на смартфоні можна використовувати економний режим роботи та вимкнути усі непотрібні програми, щоб максимально продовжити час роботи батареї.

Слід заздалегідь подбати про павербанк. Краще купити декілька штук, щоб збільшити тривалість часу роботи гаджетів та залишатися на зв'язку.

Необхідно також записати або запам'ятати важливі номери телефонів. Можна виписати окремо номери екстрених служб, контакти найближчих родичів, яких немає поряд, та друзів, щоб швидко зв'язатися з ними у разі потреби.

Чи потрібно мати запас готівки

Термінали та банкомати можуть не працювати при тривалих відключеннях світла. Тому необхідно завжди мати запас готівки, якого вистачить на 2-3 дні блекауту.

Нагадаємо, як зменшити негативний вплив генераторів на здоров’я. Зокрема, у генераторів відкритого типу немає власної шумоізоляції. Постійний шум високого рівня може спричиняти стрес, погіршувати сон та загалом шкодити здоров’ю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 7
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Yulia Osa
14 Серпня 2018, 15:43
Все що потрібно нашим "реформаторам" - заволодіти майном НАНУ, тут є чим поживитись - і землі, і будівлі в центрі Києва. А щоб це провернути потрібно усунути не дуже зговірливих з "реформаторами" керманичів НАНУ (в т.ч. і Б.Є.Патона) і посадити замість них "своїх" слухняних маріонеток, які мовчки будуть дерибанити це майно у потрібному "реформаторам" напрямі. Найкращий випробуваний і перевірений спосіб усунути небажаних людей - провести адміністративні зміни, за якими будуть ліквідовані старі і створені нові посади, звісно, що "старі" незговірливі кадри на нові адмін. посади не потраплять. Оце і все. Може є якісь наївні, які вважають, що наші "абранці" дійсно і щиро хочуть на краще змінити стан укр. науки?
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Anatoliy
15 Серпня 2018, 14:55
Цей фактор перерозподілу майна звісно теж спонукає до змін, але менеджери повинні вміти домовлятися - це їхня робота. Якщо менеджер не вміє знайти спільну мову з керівництвом, яке надає гроші, тоді його потрібно міняти, або втратить вся організація. Ось чому керівництво такою структурою є неефективним на сьогодні.
Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі