Навіть під час війни в країні продовжують діяти шахраї, тож українцям слід бути пильними. Часто зловмисники намагаються списати кошти з чужих банківських карт.
В Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій зібрали кілька простих правил, які допоможуть запобігти цьому.
Як захистити картку від шахраїв
- Не тримайте PIN-код картки разом із самою карткою. Його потрібно знати напам’ять.
- Не розголошуйте PIN-код і CVV2-код своєї платіжної картки. Ігноруйте запити надати цю інформацію навіть від працівників банку або представників правоохоронних органів.
- Регулярно змінюйте PIN-код картки. Проте робіть це через перевірений банкомат, який розташований всередині відділення банку.
- Встановіть добовий ліміт на зняття готівки з платіжної картки. У разі шахрайства це обмежить списання значних сум коштів.
- Під’єднайте послугу SMS-інформування про всі операції за картковим рахунком. Таким чином ви зможете відстежувати транзакції та вчасно зреагувати у разі неправомірних дій з вашою карткою.
- Не використовуйте чужі телефони для входу в Особистий кабінет мобільного банку. Вхід здійснюйте виключно з власних пристроїв.
- Уникайте зберігання даних вашої картки на сайтах інтернет-магазинів. Це зменшить ймовірність того, що вони будуть викрадені у разі хакерської атаки.
- У разі втрати (крадіжки) картки негайно телефонуйте до банківської установи для її блокування.
В Україні є кілька популярних схем телефонного шахрайства. Нагадаємо, як не стати жертвою телефонних шахраїв.