Які шахрайські схеми з мирного часу адаптувалися до умов війни

Поділитися
Які шахрайські схеми з мирного часу адаптувалися до умов війни © СБУ
Пропозиції роботи в "затишних офісах", кол-центри, що видають себе за банки, - особливості шахрайських схем військового часу. 

Зловмисники "адаптують" шахрайські схеми відповідно до ситуації в країні та потреб громадян, і з початком війни шахрайств в країні майже не поменшало, просто з'явилися їх нові різновиди. Про це повідомляє платформа відкритих даних Опендатабот.

Так, кількість заяв на телефонне шахрайство, за даними Кіберполіції, з моменту повномасштабного вторгнення РФ суттєво не зменшилася. За 2021 рік надійшло 71 380 звернень, тоді як за 2022 рік — 69 996. Натомість, за даними прокуратури, кількість облікованих справ про шахрайство (стаття 190 ККУ) у 2022 році зросла на 34%. 

Загальні збитки від дій шахраїв сягають понад 200 мільйонів євро на рік.

Наприклад, наприкінці 2022 року Кіберполіція спільно з колегами з європейського регіону викрила масштабне міжнародне угруповання, яке за схемою псевдоінвестування у криптовалюти та цінні папери ошукувало вкладників. Компанія "працювала" не лише на українців, а й на ринок Європи. 

Інший різновид шахрайств паразитує на безробітті в країні Наприклад,, мережею рясніють оголошення щодо пошуку працівників в "затишні офіси".

Заступник керівника відділу роботи з клієнтами кадрового порталц Work.ua Дмитро Слободян, зазначає, що останнім часом активність цих шахраїв зашкалює. Лише за останні півроку модератори провели понад 25 тисяч блокувань.

"Десь 2-3 роки тому ми на додачу до інших шахраїв, ще й активно взялися за кол-центри, які видають себе за різні банки та обманюють людей на гроші. За допомогою колосального досвіду модерації та спеціальних зручних інструментів виявити активні облікові записи було не складно. Зазвичай протягом першого дня ми блокуємо 99% реєстрацій цих шахраїв", — зазначив він. 

Допомагають й громадяни, які не лінуюються повідомляти про можливе шахрайство.

"Дуже круто, що люди не залишаються осторонь та звертають увагу на обліковий запис, який модерація все ж таки пропустила. На жаль, до 1% шахрайських облікових записів з різних причин можуть пройти первинну перевірку та потрапити на Work.ua", - додав Слободян.

Після вторгнення РФ серед "послуг" зловмисників з'явилися і псевдо евакуаційні перевезення. 

Нагадаємо, у 2022 році Генеральною прокуратурою було зафіксовано понад 32 тисячі справ про шахрайство, проте до суду справи доходять усе рідше

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі