П’ять кроків: як швидко позбутися панічної атаки

Поділитися
П’ять кроків: як швидко позбутися панічної атаки © freepik.com
З початку війни з ними зіткнулося багато українців.

Вже більше року українці живуть в умовах підвищеної небезпеки через війну, яку розв’язала Росія. Через постійні стреси, багато хто з нас часто переживає панічні атаки.

Психологиня Наталя Підлісна розповіла, як подолати панічну атаку, пише NV. Вона пояснила, панічна атака — це не просто почуття паніки, це короткий епізод сильного занепокоєння, який може виникнути миттєво. Такі атаки викликають фізичне відчуття страху, часто страху смерті.

Є кілька симптомів панічної атаки: прискорене серцебиття, задишка, запаморочення. Наука поділяє панічні атаки на три види.

  • Перший – це спонтанні панічні атаки, коли вони виникають без причини. Іноді ця атака відбувається просто уві сні.
  • Другий тип – це очікувані ситуації.
  • Третій тип – ситуаційні напади паніки. Це панічні атаки, що відбуваються після сну через хімічно-біологічний тригер нервової системи.

Панічні атаки виникають, коли тіло стикається з небезпекою — мозок наказує вегетативній системі активізувати реакцію «бий або біжи».

Існують провокатори панічних атак – це хронічний чи гострий стрес. Хронічний – це тривалий стрес, а гострий – це переживання чогось, що сталося зараз. Викликають атаки та надмірне споживання алкоголю чи кави.

Щоб позбутися панічної атаки, експерт радить зробити п’ять простих кроків:

  • Зверніть увагу на дихання. Треба повільно та глибоко вдихати та видихати. Це розслаблює тіло і допомагає прийти до тями.
  • Можна зняти взуття та босими ногами постояти на землі чи на підлозі. Також можна просто торкатися стін, або погладити кішку або собаку.
  • Попити води та вмитися холодною водою.
  • Четверте правило може здатися дивним, але воно є дієвим — треба маршувати. Це допоможе розчинити гормон стресу — кортизол.
  • Перемикнути увагу. Назвати п’ять предметів, які бачите навколо себе, п’ять запахів чи п’ять звуків, які ви чуєте.

Такі вправи відвернуть увагу і допоможуть позбутися панічної атаки.

Щоб легше впоратися зі змінами настрою та тривожністю, можна зміцнити свою стресостійкість. Нагадаємо, як підвищити стійкість до стресу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі