Таку думку в інтерв'ю DT.UA висловив генеральний директор білоруського ВАТ «Мозирський НПЗ» Анатолій Купріянов.
«Україна - європейська держава, вона не може собі дозволити стати країною третього світу», - вважає гендиректор Мозирського НПЗ.
Коментуючи заяви українських нафтопереробників про необхідність ввести імпортні мита, А.Купріянов заявив: «Мені здається, що деякі учасники ринку прагнуть за всяку ціну утриматися на ньому, причому з мінімальними витратами. Фактично це бажання зберегти ринок низькоякісного продукту».
За його словами, якщо раніше білоруський високоякісний продукт не цікавив українських трейдерів, та й був не таким важливим для споживача, «то тепер ми затребувані - ринок змінився! Якщо раніше було багато «бодяжної» продукції за низькими цінами, то сьогодні людям потрібна якість!».
«Думаю, споживач задоволений якістю нашого продукту. І якщо нас витіснять, прийдуть інші. А якщо не прийдуть, то знову потече на ринок паливо низької якості. Хіба в цьому перспектива для ринку, для споживача, для країни?», - зазначив А.Купріянов.
Гендиректор Мозирського НПЗ також вважає, що, всупереч заявам власників українських НПЗ, за допомогою мит вони не зможуть наростити переробку і модернізувати свої виробництва для випуску продукції рівня Євро-4 і Євро-5: «Усі розмови про те, що якщо будуть створені якісь умови, то з тим же набором технологічних установок заводи будуть готові ефективно працювати, - порожні. Це неправда. Насилу, але можу погодитися, що можна досягти якості рівня Євро-4. Ймовірно, хтось зможе випустити певні партії Євро-5, але промислово виробляти цю марку не вийде».
Окрім того, за його словами, заводи не перестануть бути збитковими: «Скажу більше, вони тільки погіршать своє становище, оскільки витратять гроші на якість, але продавати продукти дорожчі, аніж сьогодні, не зможуть. При такій ціні на нафту потрібні нові процеси із поглиблення переробки. Проект будь-якої установки, його узгодження, держекспертиза тривають півтора-два роки, адже обладнання ще потрібно виготовити і змонтувати. Швидко в цій галузі нічого не відбувається».
Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Сергія Куюна з Анатолієм Купріяновим.