Про це повідомила в інтерв'ю «Зеркалу тижня. Україна» перший заступник глави Адміністрації президента України Ірина Акімова.
«На прикладі цих регіонів ми апробуємо програмно-цільовий метод фінансування. Скільки часу це забере, які проблеми при цьому з’являться - ми мусимо з’ясувати в цьому пілотному проекті, щоб потім зробити процес менш болісним», - сказала він.
За її словами, ці області було обрано виходячи з бажання самих регіонів та їх готовності до проведення реформи. «Слід сказати, що в названих областях місцева влада вже самостійно і досить успішно робила спроби реструктурувати мережі лікувальних установ. Наприклад, у Донецькій області проаналізували мережу психдиспансерів. Виявилося, що абсолютно безболісно можна скоротити 180 ліжок, при цьому залишився денний стаціонар. Це дозволило заощадити близько 9 млн. грн. Їх спрямували на те, щоб на пільгових умовах надавати медпрепарати пацієнтам», - зазначила Акімова.
«Під час експерименту в цих регіонах ми спостерігатимемо, де можуть виникати непогодження між радами різних рівнів, як їх можна подолати, як правильно визначати на основі регіональної специфіки саму структуру лікувальних установ на місцях, те, що ми називаємо госпітальними округами, - де ми розміщуватимемо лікарню інтенсивної терапії, амбулаторії, заклади медико-соціальної допомоги тощо. У таких регіонах (Вінницька область невелика, переважно сільськогосподарська, Донецька область велика, промислова) можна перевірити, де виникнуть слабкі місця, і знайти варіанти розв’язання проблеми», - повідомила заступник голови Адміністрації президента.
Докладніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Лідії Суржик з Іриною Акімовою.