Сьогодні, 6 вересня, Кримський парламент затвердив склад виборчої комісії автономії, яка буде займатися виборами до Верховної ради Криму і місцевих органів влади АРК.
На позачерговій сесії кримського парламенту за затвердження складу виборчої комісії Криму проголосувало 57 депутатів з 68, що взяли участь у голосуванні (проти голосували троє депутатів).
До складу виборчої комісії АРК входять 18 осіб, 15 з них представляють партії і блоки, що мають представництво у Верховній Раді України, а три члени виборчої комісії були обрані шляхом жеребкування, проведеного в залі Верховної ради автономії під час сесійного засідання.
Партію регіонів, Народну партію, Партію захисників вітчизни і Комуністичну партію України представляють по три члени виборчої комісії Криму, Українську соціал-демократичну партію - двоє, партію «Батьківщина», Демократичну партію України, партію «Союз» і партію «Сильна Україна» – по одному, при чому останні три були якраз обрані в комісію шляхом жеребкування.
Очолив кримську виборчу комісію представник Партії регіонів Михайло Малишев. У 2002-2006 роках він також був головою виборчої комісії автономії.
Заступником голови виборчкома Криму Олексій Кондратенко, що представляє кримську організацію Партії захисників вітчизни. У 2002-2006 роках він також був заступником голови цієї комісії, а в 2006-2010 роках очолював виборчу комісію автономії.
Секретарем комісії стала Катерина Незнанова, що представляє Партію регіонів. У 1994 році вона була головою дільничної виборчої комісії, а в 2000 році - членом комісії з референдуму.
Водночас, під час обговорення питання, депутати парламенту АРК, що представляють партію «Російський блок», Російську громаду Криму і громадський рух «Російську єдність» висловили своє обурення тим, що їх представники не потрапили в число тих кандидатів, які повинні були брати участь у жеребкуванні і заявили, що ці представники були не допущені навмисно Партією регіонів.
Нагадаємо, 31 жовтня 2010 року в Україні мають пройти вибори до місцевих рад.
30 серпня парламентом було прийнято закон, що вирішує участь у виборах «молодих» партій. Президент Віктор Янукович цей закон підписав.
Зазначимо також, що Янукович вважає, що норма про обов'язкову реєстрацію місцевих організацій політичних партій за 365 днів до виборів відповідає законодавству і її необхідно буде повернути вже після виборів 31 жовтня.
Рішення щодо міськрад
Сьогодні ж, 6 вересня, Верховна рада АРК затвердила кількість депутатів міських рад в автономії. На позачерговій сесії кримського парламенту в понеділок за це рішення проголосували 58 депутатів за відсутності голосів проти і два що утрималися з 68 депутатів, що взяли участь у голосуванні.
Таким чином, у Сімферопольській міській раді буде в наступному скликанні 76 депутатів, в Ялтинській міській раді - 50, у Феодосії - 42, в Керченській і Євпаторійській міських радах - по 50, по 46 депутатів буде в Алуштинській, Бахчисарайській і Судакській міських радах.
Під час даного сесійного засідання депутати не підтримали пропозицію фракції комуністів прийняти заяву до президента України Віктора Януковича і прем'єр-міністра Миколи Азарову з вимогою відмінити рішення про підвищення ціни на газ для населення. За прийняття даної заяви проголосували лише 15 депутатів (всі депутати від КПУ).
За матеріалами: Інтерфакс-Україна