І не ображайте Антимонопольний комітет...

Поділитися
У цілому непоганий Закон «Про здійснення державних закупівель» набув чинності 30 червня цього року...

У цілому непоганий Закон «Про здійснення державних закупівель» набув чинності 30 червня цього року. Продавці, покупці та міжнародні організації зітхнули з полегшенням: документ вийшов цілком європейським.

Серед правильних положень можна особливо зазначити ті, що стосуються процедури оскарження процедур закупівель. Тут законодавець застосував норми прямої дії, тобто такі, що не потребують подальшого прийняття підзаконних нормативних актів, що їх деталізують. Це дало учасникам тендерних процедур надію, що закон не буде вихолощений, і ним можна буде користуватися негайно після вступу його в силу.

Закон передбачає, що оскарження результатів тендера (у тому разі, якщо вони не влаштовують учасників) здійснюється шляхом звернення незадоволеного учасника в Антимонопольний комітет України. Встановлено й терміни таких звернень, після закінчення яких право на звернення пропадає. Термін недовгий — 14 днів із дня отримання суб’єктом оскарження повідомлення про відповідне рішення або дії замовника, яке порушує права або законні інтереси суб’єкта оскарження, або з дня, коли суб’єкту оскарження стало відомо про порушення його прав чи законних інтересів прийнятим рішенням, дією чи бездіяльністю замовника, але до моменту укладення договору про закупівлі.

Після цього терміну — інших можливостей оскаржити результати тендера в АМКУ немає.

Чи могли незадоволені учасники тендерів поскаржитися в АМКУ негайно після вступу зазначених норм у силу? Адже з моменту введення закону в дію минуло багато часу й проведено ну дуже багато тендерів. І, до речі, на немаленькі суми. От, наприклад, днями стало відомо, що Міністерство внутрішніх справ із 1 по 6 вересня закупило комп’ютерного обладнання та одягу на суму понад 100 млн. грн. І, кажуть, це не найбільші закупівлі. Інші держоргани теж енергійно закуповували товари. При таких солідних сумах завжди знайдуться незадоволені, чи не так?

Якщо читачі вирішили, що скаржитися в АМКУ можна було буквально з першого дня дії закону, то вони, на жаль, помиляються. За подачу скарги відповідно зі статтею 18 закону стягується плата в розмірі 5 тис. грн. — у разі оскарження процедури держзакупівлі товарів чи послуг і 15 тис. грн. — процедури держзакупівлі робіт. Та тільки АМКУ прийняти гроші навіть у другій половині вересня на свій рахунок іще не міг. І не тому, що не хотів.

Спочатку в уряду не було часу прийняти постанову про встановлення розміру плати за подачу скарги (вона вийшла тільки 28 липня). А потім Мінфін ще півтора місяця не давав роз’яснень, за яким кодом приймати ці кошти. Хоча, по уму, всі питання мали б вирішити вже до першого дня роботи за новим законом.

Однак тендери продовжували проводити... І незадоволені продовжували плодитися...

Тільки от чи не є така майже тримісячна затримка результатом тихої тіньової і просто підкилимової роботи тих суб’єктів тендерних закупівель, які залишилися задоволені їхніми результатами?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі