У «Нафтогазі» розповіли, чи вистачить Україні газу на цей опалювальний сезон

Поділитися
У «Нафтогазі» розповіли, чи вистачить Україні газу на цей опалювальний сезон © investgazeta.net
Президент Зеленський особисто звертався до інших країн щодо допомоги Україні з газом, зазначає голова «Нафтогазу». 

Україні вистачить газу на цей опалювальний сезон, заявив голова правління НАК «Нафтогаз» Олексій Чернишов в інтерв’ю NV.

Зараз команда «Нафтогазу» працює над стратегічним планом проходження опалювального сезону 2023/2024.

«Моя мета - щоб українці взагалі забули термін «підготовка до опалювального сезону». У цивілізованих країнах це відбувається в черговому режимі. Пересічні громадяни жодним чином не відчувають процесу підготовки, а просто користуються ресурсом. У нас же щороку марафон: вистачить чи не вистачить газу, купили чи не купили. Так не має бути. Зрозуміло, зараз війна, тому така ситуація припустима. Але ж так було і за мирних часів. Тому це має стати новою практикою: робота в спокійному режимі, прогнозування та попередження викликів, забезпечення країни необхідними обсягами газу», - сказав Чернишов.

На момент призначення Чернишова на посаду голови «Нафтогазу» (листопад-2022), за його словами, країні не вистачало газу для проходження опалювального сезону.

«Після 10 жовтня росіяни зруйнували значну частину енергетичної інфраструктури і люди годинами сиділи без світла. Ми втратили доступ до Запорізької АЕС, були пошкодження інших генеруючих об'єктів. Тож додаткові об'єми газу були потрібні для генерації електроенергії на ТЕС та ТЕЦ, аби забезпечити українцям тепло та електропостачання», - розповідає чиновник.

За його словами, до початку жовтня «Нафтогаз» акумулював 14,5 млрд куб. м газу. Цього було достатньо для роботи за звичними сценаріями. 

«Ми усвідомлювали, що якщо буде форс-мажор, то газ потрібно буде купувати ще. На жаль, цей сценарій спрацював. Міненерго повідомило, що потрібні додаткові кубометри газу. Завдяки теплій погоді реальна потреба виявилася менше прогнозованою і ми вже її покрили», - каже Чернишов. 

Він зазначив, що президент Володимир Зеленський особисто звернувся до лідерів країн-партнерів щодо цього питання. 

«Ми знайшли і газ, і гроші на нього. Зокрема придбали понад 400 млн кубометрів на найвигідніших умовах у норвезької компанії та майже 130 млн кубометрів газу у партнерів з Німеччини. Але, звісно, це не вичерпний перелік наших закупівель, придбано загалом більше», - розказав чиновник, відзначивши при цьому послідовну допомогу країн G7 та уряду Норвегії у фінансуванні необхідних обсягів газу.

Навесні та влітку 2022 року більшість європейських країн стверджували, що на відмову від російського газу їм потрібні роки, а послідовне скорочення Росією поставок у період традиційного заповнення газових сховищ викликало паніку та рекордне зростання цін на європейському хабі. Як європейцям вдалося уникнути кризи, пояснюють Олександр Харченко та Марія Якуб у статті «Чому провалився газовий шантаж Путіна в Європі».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі